Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

1.9 DCI 88KW koło pasowe alternatora konkrety


haszczurur
Zarejestrowani

Zobacz może takie podejdzie. http://allegro.pl/ina-sprzeglo-alternato..._c=Product

Odpowiedz
jarcun
Zarejestrowani

Ja szukam konkretnego co by pasowalo przeciez nie bede kasy wywalal. Ten jest na 6 pk a nie na 7. Do trgo srednica osadzenie itp. Zastanawiam sie nad valeo 588027 o ile dobrze pamietam ale i tu pewnosci nie mam a u nas tez t ak hop siu sie nie dojdzie

Odpowiedz
haszczurur
Zarejestrowani

(18-01-2017, 18:06)jarcun napisał(a): Ja szukam konkretnego co by pasowalo przeciez nie bede kasy wywalal. Ten jest na 6 pk a nie na 7. Do trgo srednica osadzenie itp. Zastanawiam sie nad valeo 588027 o ile dobrze pamietam ale i tu pewnosci nie mam a u nas tez t ak hop siu sie nie dojdzie

Fakt nie policzyłem rowków na kółku, że jest ich 6 a w naszych 1.9 dci 7.

Odpowiedz
jarcun
Zarejestrowani

Ryzyko podjete. Kupilem nowe kolo pasowe,pasek i sprzegielko valeo 588027 dzis wymienilem i pieknie wszystko pasuje.  Tak wiec jak ktos bedzie chcial wydluzyc zywot kola to polecam

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi jarcun za ten post post:
  • haszczurur
haszczurur
Zarejestrowani

(28-01-2017, 18:26)jarcun napisał(a): Ryzyko podjete. Kupilem nowe kolo pasowe,pasek i sprzegielko valeo 588027 dzis wymienilem i pieknie wszystko pasuje.  Tak wiec jak ktos bedzie chcial wydluzyc zywot kola to polecam

Sam wymieniałeś? Jeżeli tak to jakiego klucza użyłeś do odkręcenia i dokręcenia na 33 zęby?

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-01-2017, 21:19 przez haszczurur.)

Odpowiedz
kszyba
Zarejestrowani

op No właśnie podaj jak najwięcej szczegółów jak przebiegła operacja bo niedługo będę chciał robić u siebie. Z czym był największy problem? Kółka są zamienne bez problemów?

Odpowiedz
jarcun
Zarejestrowani

Kolka zamienne odkrecasz zwykle przykresasz ze sprzeglem i tyle. Co do klucza to moge postarac sie policzys w poniedzialek w pracy chyba ze u sprzedawcow w sieci jest opis. Wymiana wygladala następująco. Praca na kanale.  Pod silnik podstawiamy stopke (lewarek) odkrecamy poduszke dolną klucz 18 i 21 oraz 2 górne z prawej , mała poducha  odkrecamy 1 śrube 18 duża poducha sruba  18 od boku i trzy na klucz 16 co ja trzymaja do karoseri. Dla wygody pracy odkrecilem lape poduszki 3 śruby 16 i przesuwamy poduche w strone zbiorniczka plynu. Teraz wyciagamy rurke od zbiornika spryskiwaczy i dla wygody wypinamy wtyczke z filtra paliwa i jeden przewod paliwa. Lewarujemy silnik do góry tyle zeby alternator a raczej kółko wyjechalo nad rame ,belke w celu dostania sie do sruby. Zakladamy klucz 24 i blokujemy kolko (mozna albo torxem (nie pamietam rozmiaru sprawdze innym razem) wtedy klucz 24 musi buc fajkowy z otworem albo jak ja to zrobilem duzym morsem chwyciłem za rant kolka w celu przytrzymania go.) Zakladamy sprzęgło i  dokrecamy tu trzeba juz zablokowac torxem i dokrecic wieloklinem. Operacja do wykonania na aucie bez prucia przodu . Ja mam wielkie lapy i dalem rade.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-01-2017, 22:46 przez jarcun.)

Odpowiedz
[-] 2 użytkowników postawiło piwo użytkownikowi jarcun za ten post post:
  • haszczurur, kszyba
haszczurur
Zarejestrowani

Policzyłem zęby kółka ze zdjęcia w internecie, wychodzi 33 to w takim razie potrzebny klucz z taką ilością zębów.
Czy zauważyłeś jakąś zmianę w kulturze pracy osprzętu, mniejsze drgania silnika itp.
Mam plan aby przy okazji napraw i wymian, które mnie czekają wymienić koło na takie ze sprzęgłem.

Odpowiedz
kszyba
Zarejestrowani

op Kurde, roboty tyle jakby w innym aucie wyciągał skrzynie biegów.
A może prościej jest wyrwać alternator na wierzch?

Odpowiedz
haszczurur
Zarejestrowani

(29-01-2017, 12:16)kszyba napisał(a): Kurde, roboty tyle jakby w innym aucie wyciągał skrzynie biegów.
A może prościej jest wyrwać alternator na wierzch?

Trzeba zdjąć zderzak, chłodnice robota podobna.

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości