Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

jak rozpoznać lampy przednie


mariusz#
Zarejestrowani

op Panowie zmuszony jestem kupić lampy przednie do scenica z racji że w moje ktoś na stale przykleił żarówki.
czytałem trochę o oznaczeniach lamp ale za nic nie wiem jak jest z tymi strzałkami bo jedni piszą co innego inni jeszcze co innego.
co oznaczają takie symbole na lampie prawej (pasażera)
-->--> <---<---
co oznaczają takie symbole na lampie lewej( kierowcy)
-->-->-->-->
czy są to lampy do ruchu prawostronnego czy lewostronnego?

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-01-2017, 16:10 przez mariusz#.)

Odpowiedz
Patrys4891
Junior Administratorzy

strzałki tylko w jednym kierunku to ruch lewostronny (np UK).
Do PL szukaj ze strzałkami w obu kierunkach lub bez strzałek.
Dodatkowo patrz na homologację np E1 to Niemcy a E20 to Polska. Jak trafisz na E11 to UK, więc złe Biggrin

Thumbup
Odpowiedz
ko-ma
Zarejestrowani

Położenie lamp, jak i innych elementów opisujemy zawsze z pozycji na siedzeniu kierowcy, przodem do kierunku jazdy.
Tak unika się pomyłek prawe/lewe.

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM / Megane III Coupe Ph1 1,5 dci 90 KM


Scenic II Ph II (+), GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20, Renault Megane Coupe III Ph I
Odpowiedz
mariusz#
Zarejestrowani

op poprawione wg .sugestii Biggrin
po  dzisiejszym wieczornym podłączeniu  lamp na krótko, do akumulatora ( zarówno jednej jak i drugiej) obydwie świecą w sposób: __/  wynika z tego że to wersja nie angielska. choć okaże sie dopiero na 100% na ustawieniu u diagnosty.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-01-2017, 21:11 przez mariusz#.)

Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

Sprawdz homologacje na lampie i bedziesz wiedzial w 100% jakie masz, bez diagnosty.

Odpowiedz
krzysztofk
Zarejestrowani

Dziś kupiłem lampę do xsara Picasso.Podobno miały być od angola.Potrzebne mi były dwie blaszki...Oznaczenie miały E9.jak na fotce
[Obrazek: df645c23bd8dde72med.jpg]
A po porównaniu oznaczeń na lampach oryginalnych w aucie nie ma różnicy.Auto od 3 lat w kraju,normalne przeglądy,światła też ok.
Tak że ja też nie bardzo wiem jak odróżnić anglika...

Scenic II ph II 2007 1,9dCi 131KM 
Diagnostyka komputerowa, mechanika, blacharstwo, lakiernictwo


Odpowiedz
mariusz#
Zarejestrowani

op też myślałem że taki sposób oznaczenia to angol,  ale jak sie okazuje niekoniecznie, samo oznaczenie homologacyjne też chyba niewiele powie. Bo przecież  w rożnych krajach mogą być też produkowane lampy na rynek angielski i przez  nie homologowane. Spotkałem w Corsie znajomego lampę z anglika ale ona miała żółtą naklejkę  na której było oznaczenie GB. Jedyny wyznacznik to wiązka światła z odbłyśnika ale tego bez podłączenia nie da się sprawdzić. No chyba że jest E11 na lampie, no to pewny anglik

Odpowiedz
michumal
Zarejestrowani

E9 to Hiszpania...
Poza tym strzałki na naklejce wskazują ruch prawostronny - patrząc na naklejkę wskazują prawą stronę...
Strzałki w obie strony to reflektor symetryczny nie dopuszczany w Europie, stosowany między innymi w USA.

Scenic II Ph I 2006 2.0 16V automat
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości