Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

INNY Identyfikacja części


Nastar88
Zarejestrowani

op [align=left]Witam, nie jestem pewny czy w dobrym dziale zamieszczam temat, ale chodzi mi o zidentyfikowanie części bo nie mam pojęcia co to jest, przy dodaniu gazu i utrzymaniu przez kilka sekund stałych obrotów powyżej 1,5k wydaje odgłos takiego jakby cykania... część zaznaczona na zdjęciu na czerwono. Proszę o pomoc i pozdrawiam

Załączone pliki

Miniatury
   

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-01-2017, 15:46 przez Nastar88.)

Odpowiedz
Patrys4891
Junior Administratorzy

Online
O ile się nie mylę, to część zaznaczona na obrazku to osuszacz klimy i on nie bardzo ma cokolwiek do pracy silnika.

Thumbup
Odpowiedz
Nastar88
Zarejestrowani

op
(05-01-2017, 15:36)Patrys4891 napisał(a): O ile się nie mylę, to część zaznaczona na obrazku to osuszacz klimy i on nie bardzo ma cokolwiek do pracy silnika.

Dzięki za szybką odpowiedź, silnik generalnie pracuje bez zarzutu tylko słychać to tykanie, zarówno podczas postoju jak i jazdy. do złudzenia wydaje się że to właśnie z stamtąd, chyba że jakiś element napędzany przez pasek klinowy...?

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-01-2017, 08:39 przez Mati.)

Odpowiedz
filozof
Zarejestrowani

W okolicy masz pompę wody, wspomagania i alternator. Może któreś łożysko? U mnie też coś cyka i też nie mogę zlokalizować.

Piszę poprawnie po polsku; chyba, że nie zauważę autokorekty.
Nie odpowiadam na PW z pytaniami technicznymi. Jest do tego odpowiedni dział.
Odpowiedz
maniujr
Zarejestrowani

czy ktoś może mi podać numer zbiorniczka spryskiwaczy do PH1 1,9dci (JA05) ? na allegro jest sporo i różne numery. wg catcar 7701470191 ale na allegro jest tylko 1szt co wydaje mi się podejrzane... wszystkie inne mają inne numery

LwG!
Odpowiedz
arturp
Zarejestrowani

(05-01-2017, 15:34)Nastar88 napisał(a): [align=left]Witam, nie jestem pewny czy w dobrym dziale zamieszczam temat, ale chodzi mi o zidentyfikowanie części bo nie mam pojęcia co to jest, przy dodaniu gazu i utrzymaniu przez kilka sekund stałych obrotów powyżej 1,5k wydaje odgłos takiego jakby cykania... część zaznaczona na zdjęciu na czerwono. Proszę o pomoc i pozdrawiam

Na gazie czy na benzynie? U mnie po otworzeniu maski słychać wtryskiwacze od gazu, nie wiem czy to cykanie ale słychać różnicę LPG a benzyna

Grand Scenic 2 ph1 1.6 16v 2005 r. [Obrazek: icon5.png]
Odpowiedz
wasko147
Zarejestrowani

witam, powie mi ktoś co to jest i do czego służy?[Obrazek: 17e14c00a1e30.jpg.html]

[Obrazek: 17e14c00a1e30.jpg]


EDIT: Mati poprawiłem Ci fotkę
Mati napisał 14-01-2017, 13:37:
Zapraszamy do przywitania się z innymi użytkownikami

Pierwszy post zgodnie z regulaminem pkt.4 http://www.scenic-forum.pl/Ogloszenie-Re...enic-Forum 
powinien znajdować się w Powitaniach http://www.scenic-forum.pl/Forum-Powitania tam się przywitaj.
Kolejny post proszę napisać w Powitaniach.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-01-2017, 13:37 przez Mati.)

Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

Hmmm wtryskiwacz Biggrin podaje paliwo do silnika

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-01-2017, 13:50 przez Oktawiusz.)

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
[-] 3 użytkowników postawiło piwo użytkownikowi Oktawiusz za ten post post:
  • filozof, funkoval, michaldck
filozof
Zarejestrowani

A ten przewód na wierzchu? Tak serio pytam, bo zasilający jest niżej, metalowy. Odprowadzenie par?

Piszę poprawnie po polsku; chyba, że nie zauważę autokorekty.
Nie odpowiadam na PW z pytaniami technicznymi. Jest do tego odpowiedni dział.
Odpowiedz
krzysztofk
Zarejestrowani

Przewód przelewowy.Nadwyzka paliwa wraca do pompy wtryskowej.

Scenic II ph II 2007 1,9dCi 131KM 
Diagnostyka komputerowa, mechanika, blacharstwo, lakiernictwo


Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi krzysztofk za ten post post:
  • filozof




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości