Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

[scenic 3] jak "spuścić" samochód z ręcznego


adamos111
Zarejestrowani

(07-01-2017, 18:48)Tamik napisał(a): Ja akurat wiem co piszę, bo często w garażu zwalniam w ten sposób ręczny, żeby szczeniaka przepchnąć na luzie.

Ty akurat kolego Tamik dobrze piszesz jak zwolnic w garażu np.do przepchnięcia bez odpalania.A założyciel tematu pytał jak zwolnić np.w czasie awarii.Rozładowany akumulator itd.Tak prosto się nie da.Nie ma awaryjnej procedury zwalniania SC III.Jeżeli taka sytuacja wystąpi to rolki pod tylne koła,laweta i serwis.Jeżeli jest  inna awaria niż sam zacisk hamulcowy z silniczkiem to trzeba zdjąć koło lewe potem prawe lub odwrotnie,odpiąć kostkę od cylinderka i dać  napięcie 12v na piny danego zacisku.Z polaryzacją trzeba trafić na zwalnianie bo tam jest zmienna.Jak w silniczku do opuszczania i podnoszenia szyb.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-01-2017, 20:57 przez adamos111.)

Odpowiedz
Tamik
Zarejestrowani

sorki. Kłania mi się czytanie ze zrozumieniem.

Odpowiedz
Faustus
Zarejestrowani

Tak dla potomności - fragment z instrukcji.

Załączone pliki

Miniatury
   

Był: Peugeot 306 SL 1.4 75 KM 1995 r., 2xThalia Expression 1.4 75 KM ph I 2001 r. i ph II 2003 r., Scenic I ph II Expression 1.9 dCi 102 KM 200 Nm 2003 r., Scenic II ph II Latitude 1.5 dCi 106 KM 240 Nm 2009 r.
Jest: Scenic III ph II Bose Energy Edition 1.6 dCi 130 KM 320 Nm 2013 r. Biggrin, Kadjar Intens EDC FL 1.33 140 KM 2019 r.

Odpowiedz
TomaszB
Moderatorzy

W tym fragmencie istrukcji nie ma ani pół słowa na temat jak awaryjnie "spuścić" samochód z ręcznego a tego dotyczy wątek.

Odpowiedz
gaary
Zarejestrowani

Mam własnie problem z automatycznym hamulcem postojowym w renault grand scenic 3.
Dojechałem do Włoch na kemping (wakajce z rodziną) i zostawiłem samochód przed recepcją, w celu dopełnienia formalności. Po powrocie widzę komunikat "skontroluj hamulec parkingowy" i automatyczne odblokowanie hamulca nie działa. Naciskam gaz i hamulec nadal zacisnięty. W związku z tym, że ustawił sie za mną sznur aut musiałem "dopiłować" do miejsca postojowego.  
Po godzinie zapaliłem samochód i problemu nie było, ale niestety przy kolejnym uruchamianiu znowu błąd. Czy da radę jakoś zwolnić + wyłaczyć ten hamulec? Problem wolę naprawić w PL. Czy pozostaje mi wezwanie lawety + mechanik tutaj?
z góry dzięki za support

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-07-2018, 03:53 przez gaary.)

Odpowiedz
czopochrup
Zarejestrowani

przy każdym zgaszeniu auta odpuść ręczny tj. załącznik powyżej (wyłączasz auto, bieg, naciskasz hamulec nożny i przyciskiem zwalniasz ręczny). Na stałe wyłączenie hamulca jest możliwe clipem. Awaryjnego odhamowania w 3 generacji nie ma (możesz też odpiąć i zabezpieczyć wtyczki od obu zacisków ale to jest równoznaczne z blędami na desce i możliwe iż jakieś systemy mogą nie działać (tego nie wiem).

Odpowiedz
Mr.T
Zarejestrowani

możesz wypiąć kostkę wiązki przy kole które ci się zblokowało (pamiętaj o umocowaniu wypiętej wtyczki żeby nie wkręciło jej w felgę) - po każdym odpaleniu auta będzie komunikat i sygnał dzwiękowy, ale spokojnie da się jeździć - drugi zacisk będzie pracował czyli ruszanie pod górkę bez zmian

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-07-2018, 07:35 przez Mr.T.)

Odpowiedz
servoos
Zarejestrowani

Samo odpięcie kostki odpuści hamulec jeśli był zaciągnięty, chyba raczej nie ?
Nie wiem, pytam

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-07-2018, 07:53 przez servoos.)

Odpowiedz
gaary
Zarejestrowani

zastanawiam sie nad wypięciem kostki i czy to zadziała..jak to zrobić..

Sytuacja jest taka, że moja renówka właśnie pojechała na lawecie do najbliższego serwisu, zobaczę ile mnie tutaj skasuja...Myślę sobie, ze dobrze by było na przyszłość ten temat z kostką zgłębić, użytkownicy scenic 3 nie znają miejsca ani godziny....następny możesz być TY Biggrin
pio555 napisał 17-07-2018, 10:07:
Zapraszamy do przywitania się z innymi użytkownikami

Pierwszy post zgodnie z regulaminem pkt.4 http://www.scenic-forum.pl/Ogloszenie-Re...enic-Forum 
powinien znajdować się w Powitaniach http://www.scenic-forum.pl/Forum-Powitania tam się przywitaj.
Kolejny post proszę napisać w Powitaniach.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-07-2018, 10:07 przez pio555.)

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi gaary za ten post post:
  • Mello3x
Mr.T
Zarejestrowani

raz odpięcie klem pomogło i hamulec odpuścił, za drugim razem odpuścił dopiero po odpięciu kostki i podaniu 12V bezpośrednio na silniczek hamulca, po tej operacji nie wpinałem kostki i jeździłem tak około tygodnia aż do wymiany wiązki która miała uszkodzone przewody

elegancki dostęp do początku wiązki jest przez schowek w podłodze pod nogami pasażerów tylnych siedzeń

jak odpiąć kostkę? przesunąć czerwoną blokadę około 1cm ,ścisnąć kostkę w miejscu gdzie była blokada i pociągnąć

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-07-2018, 13:32 przez Mr.T.)

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości