Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Czujnik temperatury zewnętrznej a ECU


sportway
Zbanowani

op Mam pytanko czy dane z czujnika temperatury zewnętrznej (w prawym lusterku) wykorzystuje w jakiś sposób ECU? Czy tylko są one wykorzystywane przez klimatyzację oraz do wskazania temp na wyświetlaczu?

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-01-2017, 09:09 przez sportway.)

Odpowiedz
filozof
Zarejestrowani

Raczej tylko klima. Do temperatury powietrza, które zasysa silnik jest osobny czujnik...

Piszę poprawnie po polsku; chyba, że nie zauważę autokorekty.
Nie odpowiadam na PW z pytaniami technicznymi. Jest do tego odpowiedni dział.
Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

Tylko klima tym czujnikiem.
Pomiar temperatury powietrza do silnika jest w przepływomierzu.

Odpowiedz
Wojtgda
Zarejestrowani

tak jak kolego piszesz ten czujnik jest do klimatyzacji oraz pokazuje na wyświetlaczu jaka panuje temperatura na zewnątrz samochodu (wyświetlacz przy radiu)

temperatura powietrza - tak jaw wczesniej napisal A2-eR11 - przepływomierz
temperatura silnika - w bloku silnika
temperatura płynu - czujnik na króćcu wodnym

Odpowiedz
[-] 2 użytkowników postawiło piwo użytkownikowi Wojtgda za ten post post:
  • A2-eR11, sportway
sportway
Zbanowani

op Dzięki. Zaniża mi o 2 stopnie, czeba mieniać.

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

(09-01-2017, 21:57)sportway napisał(a): Dzięki. Zaniża mi o 2 stopnie, czeba mieniać.
kiedyś w swoim SI robiłem coś takiego jak kalibracja czujnika (nie wiem jak to inaczej nazwać)
mianowicie na początek wyciągnięty poza lusterko lecz wciąż podpięty czujnik dawałem do wrzącej wody na np 1min widziałem jak na wyświetlaczu temp się zmienia, a później od razu z gorącej wody wsadzałem go centralnie w lód.
Tylko nie wiem w jakiej kolejności i nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, powiem tyle że mi po tym zabiegu lepiej i dokładniej później wskazywał temp. A wcześniej oszukiwał ale więcej niż Twój

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
filozof
Zarejestrowani

(09-01-2017, 21:57)sportway napisał(a): Dzięki. Zaniża mi o 2 stopnie, czeba mieniać.

Ale po co? Klimatronik bierze temperaturę środka z lusterka, a zewnętrzna jest tylko potrzebna, żeby ustalić czy włączyć sprężarkę, czy nie.

Piszę poprawnie po polsku; chyba, że nie zauważę autokorekty.
Nie odpowiadam na PW z pytaniami technicznymi. Jest do tego odpowiedni dział.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości