Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Światło w bagażniku Grand + zamek klapy tylnej


Rdzeniu
Zarejestrowani

op wymieniał tą kostkę i dalej lipa, jak się zrobi trochę cieplej to popatrzę na to sam ;)

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

(17-01-2017, 17:03)Rdzeniu napisał(a): bo komputer w ogóle nie widzi że się otwiera klapa i dlatego światło nie świeci
u mnie teraz jest to samo....a wcześniej bagażnik nie chciał się otwierać po czym nagrzałem w aucie i nie mogłem samochodu zamknąć. Przy zamkniętej klapie sygnalizował otwartą. Teraz pewnie znów wszystko zamarzło i jak otwieram to nie sygnalizuje mi na desce że klapa otwarta. Trzeba będzie na wolnym zdemontować plastiki i zobaczyć co się tam dzieje... pewnie wilgoć i woda swoje zrobiła.

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
Rdzeniu
Zarejestrowani

op ściągnąć wystarczy osłonę zamka (ten plastik) śrubokrętem się naciska na takie zatrzaski i odkręcasz zamek na dwóch śrubach i jak mi wyciągnął ten zamek i poruszał kostką to samochód się zamknął Biggrin wymienił mi kostkę i przyczyna leży w zamku Biggrin co do wody to miałem zardzewiały ten zamek cały Biggrin wyczyścili i dalej go nie widzi :/

Odpowiedz
Fighter88888
Zarejestrowani

Mam problem gdyż wyświetlacz nie pokazuje kontrolki otwarcia klapy bagażnika, więc wyjelem zamek po czyscilem 
Styki i nadal tak samo 
Co może być przyczyną

Odpowiedz
krzysztofk
Zarejestrowani

Poczytaj tu może coś pomoże 
https://www.scenic-forum.pl/Watek-%C5%9A...nic-II-ph1

Scenic II ph II 2007 1,9dCi 131KM 
Diagnostyka komputerowa, mechanika, blacharstwo, lakiernictwo


Odpowiedz
camillo86
Zarejestrowani

Witajcie.
Szukajka mi nie pomogła to może wy pomożecie ) W zeszłym roku wył komunikat o bagażniku mimo, że był zamknięty ale osuszyłem, popsikałem wd40 i było ok, aż do wczoraj, a mianowicie zapalił się bagażnik na liczniku no to dziś demontaż i suszenie psikanie i ... nic. Dalej komunikat na desce, zamka przy próbie zamknięcia nie słychać wiec pewnie umarł, zwłaszcza, że od kilku dni przy odpalaniu auta na chwile zapalał się właśnie bagażnik. Kupno i wymiana to pikuś, ale mam małą wątpliwość i nie mam na razie jak jej zweryfikować. Nie wiem czy to zbieg okoliczności czy gdzieś jakieś zwarcie poszło, bo wczoraj jak załączyłem ogrzewanie tylnej szyby to na chwilę zapalił się bagażnik, jak wyłączyłem ogrzewanie to zgasł i zapalił się znowu i na chwile zgasło mi podświetlenie bagażnika. Podczas jazdy czuć było chwilę swąd spalenizny i na jednym styku od zamka i  jednym od wtyczki było widać inny kolor niż pozostałe, taki szary nalot, oczyszczanie nie pomogło. Teraz ogrzewanie szyby i podświetlenie działają bez problemu, tylko zamek nie. I tu pytanko, jeśli umarł zamek to w ogóle nie będzie go słychać. Kupić nowy czy lepiej niech najpierw elektryk obada czy prąd dochodzi?

I tak przy okazji czy też tak macie, że przy przepalonej żarówce bagażnik na desce się zapala, bo kiedyś tak miałem, że spaliła mi si ę tylna żarówka ta od stopu i pozycyjnego i przy każdym naciśnięciu hamulca mi wył, że bagażnik otwarty a to żarówka spalona.

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości