Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Kodowanie kluczyka scenic 1ph2.


dexaven
Zarejestrowani

op Zgadza sie.grot pestka z mojego elektronika z innego.czy jest możliwość przypisana tego kluczyka samemu.czy muszę pojechać serwisu i zapłacić za zupełnie nowy kluczyk jak jest.

Odpowiedz
TomaszB
Moderatorzy

Tylko nowy kluczyk, w sensie jego elektroniczna część.

Odpowiedz
dexaven
Zarejestrowani

op Ok.dziękuję za pomoc.

Odpowiedz
maniujr
Zarejestrowani

Jako, że mam do auta tylko jeden kluczyk radiowy (otwiera centralny zamek z przycisku na kluczyku i odpala), kupiłem taki sam używany kluczyk radiowy (od innego auta, ale ten sam model) oraz nowy surowy grot+obudowa

Wiem, że zakodowanie pilota centralnego zamka to zabawa clipem, ale czy po przełożeniu nowego surowego grota do używanego kluczyka (w środku jest wszystko jak fabryka przykazała) średnio ogarnięty dorabiacz kluczy dotnie grot i "zakoduje" immo tak, żeby chociaż na nim odpalał ?

LwG!
Odpowiedz
TomaszB
Moderatorzy

Spokojnie, większość dorabiaczy Ci to ogarnie, nie wiem tylko czy pastylkę immobilajzera da się "przeprogramować" czy będzie potrzebna nowa, czysta. Co do sterowania centralnym zamkiem to nawet clip nie pomoże.

Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

Nie zrobi się tego ani clipem ani w używanym kluczyku. Nie rozumiem po co ludzie kupują używane kluczyki i karty nie sprawdzając najpierw czy da się z nimi cokolwiek zrobić.

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
maniujr
Zarejestrowani

Uwierz mi, że dużo wcześniej szukałem, nie jedno auto też miałem i pare kluczyków w życiu dorabiałem. Cięzko jest znaleźć jasne informacje czy się da czy nie (kodowanie irda/radiowe, synchronizacja po wymianie baterii itd). Dodatkowo jedni fachowcy mówią, że na luzie, a inni, że niemożliwe, a jeszcze inni, że clipem, po czy ktoś znowu, że w ogóle...

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-11-2017, 09:09 przez maniujr.)

LwG!
Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

Teoretycznie clipem zrobisz procedurę ale tak czy tak nowy czysty kluczyk potrzebny. Daj fotkę kluczyka. Może mam taki.

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
maniujr
Zarejestrowani

Kluczyk oryginalny normalny radiowy jak ten.

https://megane.com.pl/uploads/imgs/hosti...pilotr.jpg

Z ciekawostek, właśnie przeryłem forum passata, bo kolega zgubił jeden kluczyk do paska CC i przez 8 stron wątku wszyscy mądrzy pisali, że tylko ASO, że nawet jak kupisz nowy czysty kluczyk z allegro to nikt nawet ASO nie zakoduje, tym bardziej użwanego nie ma sensu, bo się nie da ich kodować kilka razy, aż tu nagle cała teoria legła w gruzach, bo idzie to zrobić dzięki uprzejmości pracownika ASO tyle, że w garażu i "po godzinach" lub u ludzi którzy takową wiedzę posiadają (kasowanie listy kluczyków w kompie auta i dopisanie nowych...). Jak widać użwane kluczyki nie służą tylko jako wisiorki...

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-11-2017, 15:22 przez maniujr.)

LwG!
Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

Jak wymienisz w środku transponder na czysty nowy to oczywiście, że dopiszesz. Tylko jaki to ma sens jak nowy kluczyk kosztuje 100zł ?

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości