Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Zapalający się ASR


Trodor
Zarejestrowani

Podejrzewalbym że to raczej nie od absu bo wtedy świecilby się również abs?

Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

jedna kontrolka od tego to jest ABS/ASR/ESP. i poza ESP wszystkie systemy wykorzystuja czujki ABS. Jak jeden z tych czujnikow nie dziala, to nie dzialaja WSzystkie trzy systemy.

Odpowiedz
Trodor
Zarejestrowani

Heh, nawet nie zwróciłem uwagi że nie ma dodatkowej od absu... Dzięki za info

Odpowiedz
danielek1992
Zarejestrowani

op Podłączyłem Clipa, nie wykazał żadnej niesprawności układu ASR ani ABS. Dostałem jedynie informację o błędzie sondy lambda oraz o braku czujników ciśnienia opon. Nic poza tym.

Albo grubo, albo wcale

Kontrolka od absu znajduje się na tarczy obrotomierza na dole. Przy -28 świeciła mi się do momentu aż system nie puścił.

Albo grubo, albo wcale

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-01-2017, 08:47 przez danielek1992.)

Odpowiedz
filozof
Zarejestrowani

Online
Ciśnienie w oponach sprawdź, a jak jest równe, to jeszcze stan opon do sprawdzenia. System się wyłączy, jak będzie miał problemy z poprawnym ustaleniem prędkości kół i kierunku jazdy. Powyżej 50km/h różnica prędkości kół może być znaczna i system się wyłącza, bo głupieje. Może też być problem z czujnikiem położenia kierownicy, ale w tym przypadku pewnie świeciłby się też SERVICE i to cały czas.

Piszę poprawnie po polsku; chyba, że nie zauważę autokorekty.
Nie odpowiadam na PW z pytaniami technicznymi. Jest do tego odpowiedni dział.
Odpowiedz
danielek1992
Zarejestrowani

op W felgach siedzące wentyle bez czujników, dlatego pokazuje się kontrolka. Zastanawiam się jak wyłączyć. Ktoś robił? Myślę, że trzeba osprzęt adoptować ale mogę się mylić

Albo grubo, albo wcale

Odpowiedz
filozof
Zarejestrowani

Online
Masz u siebie system PAX? Na desce koło wyświetlacza radia będzie albo sylwetka samochodu, albo symbol przepitej opony. Jeśli tego nie ma, to w ogóle nie powinien wiedzieć, że istnieje coś takiego jak czujniki. Jeśli ktoś to przypadkiem włączył, to CLIP-em można wyłączyć.

Piszę poprawnie po polsku; chyba, że nie zauważę autokorekty.
Nie odpowiadam na PW z pytaniami technicznymi. Jest do tego odpowiedni dział.
Odpowiedz
TomaszB
Moderatorzy

Można mieć czujniki ciśnienia w oponach bez systemu PAX.

Odpowiedz
danielek1992
Zarejestrowani

op Na pewno czujniki były. Na desce przy zegarach pali się pomarańczowa przebita opona, poza tym przy wyświetlaczu radia sprawdza opony na rysunku samochodu i koła giną

Albo grubo, albo wcale

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości