Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

problem z odpaleniem


malalarz
Zarejestrowani

op witam mam problem z moim sceniciem nie chce mi odpalać najpierw działo się to sporadycznie a teraz to już kaplice  a dzieje się tak że po wciśnięciu startu jak się zagrzeją świece to tylko słychać cyknięcie jakiegoś przekaźnika i tyle rozrusznik ni hu hu aku naładowany co może być tego przyczyną? dzięki za podpowiedzi
pio555 napisał 13-01-2017, 18:51:
Zapraszamy do przywitania się z innymi użytkownikami. Pierwszy post zgodnie z regulaminem pkt.4 powinien znajdować się w Powitaniach.

Kolejny post proszę napisać w Powitaniach. http://www.scenic-forum.pl/Forum-Powitania

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-01-2017, 18:51 przez pio555.)

Odpowiedz
Lock21
Zarejestrowani

Nie wywala ci komunikatu ustaw w pozycji neutralnej ?? Miałem to samo co ty też było słychać przekaźnik i rozrusznik nie żył, ale ja miałem pewność bo poszedł dym z rozrusznika. Może to on poprostu skończył swoje zycie

Odpowiedz
malalarz
Zarejestrowani

op no właśnie że on jeszcze żyje bo czasami jeszcze uda się go uruchomić ale tak różnie czasami za 5 a czasami za 10 razem ale to nie na tym polego bo wkońcu aku się skończy i już nigdzie nie pojade Biggrin

i żadnego komunikatu nie wyświetla

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-01-2017, 21:08 przez malalarz.)

Odpowiedz
michumal
Zarejestrowani

Pozostaje Ci sprawdzić, czy to wina rozrusznika, czy sterowania nim. Jedyny dobry sposób, to sprawdzenie zwykłą kontrolką (kawałek przewodu z żaróweczką 12V) czy rozrusznik dostaje plus na cienkim kabelku. Jeżeli dostaje i jest cisza, to wina rozrusznika, jeżeli nie dostaje plusa, to coś ze sterowaniem.
I jeszcze jeden szybki test, tym razem akumulatora, miernik na aku i sprawdź co się dzieje z napięciem podczas odpalania.
Może też być problem z masą na silniku, łatwy test - kabel rozruchowy pomiędzy minusem na aku a silnikiem.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-01-2017, 23:39 przez michumal.)

Scenic II Ph I 2006 2.0 16V automat
Odpowiedz
fredi72
Zarejestrowani

Niedawno przerabiałem ten problem, prawdopodobnie rozrusznik do roboty. Sprawdź też miernikiem napięcie na klemach podczas rozruchu, nie powinno spaść poniżej 10V. Jeżeli spada poniżej tej wartości, trzeba naładować akumulator.

Odpowiedz
michumal
Zarejestrowani

lub wymienić

Scenic II Ph I 2006 2.0 16V automat
Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

(17-01-2017, 20:49)fredi72 napisał(a): Sprawdź też miernikiem napięcie na klemach podczas rozruchu, nie powinno spaść poniżej 10V. Jeżeli spada poniżej tej wartości, trzeba naładować akumulator.
kiedyś miałem przykład że napięcie spadało tak jak piszesz, ale winą był rozrusznik (blokował się) i auto ledwo kręciło.

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
malalarz
Zarejestrowani

op no po chwili zabawy już wiem że problem leży po stronie elektryki sterowanie rozrusznika

Odpowiedz
Lukecdj
Zarejestrowani

Witam mam ten sam problem i zamieszczam filmik dla zapytania czy to sa takie same objawy, mi przy okazji mignął parę razy prąd w całym aucie  Sad 
Mati napisał 04-02-2017, 00:20:
Zapraszamy do przywitania się z innymi użytkownikami

Pierwszy post zgodnie z regulaminem pkt.4 http://www.scenic-forum.pl/Ogloszenie-Re...enic-Forum 
powinien znajdować się w Powitaniach http://www.scenic-forum.pl/Forum-Powitania tam się przywitaj.
Kolejny post proszę napisać w Powitaniach.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-02-2017, 00:20 przez Mati.)

Odpowiedz
xander!
Zarejestrowani

Sprawdzić na początek bezpieczniki na klemie plusowej. Ja miałem ostatnio ten sam objaw...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi xander! za ten post post:
  • Lukecdj




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości