Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

jazda podczas deszczu i wiecznie brudna szybka od lustera kierowcy


krzyskoo21
Zarejestrowani

op witam.
mam takie pytanie/problem mianowicie chodzi o to, że podczas jazdy w deszczu lub podczas tzw. chlapy gdy używam wycieraczek, część wody ściągnięta z przedniej szyby przez wycieraczki trafia na boczna szybę tą od kierowcy i znacząco pogarsza widok w lusterku. chciałem się dowiedzieć czy wy macie też taki problem i czy jest jakiś sposób aby pozbyć się napływu tej wody.
w innych autach były swego typu rynienki na boku szyby które odprowadzały tą wodę do góry szyby a tu nie jest tak do końca.
proszę o pomoc w tej sprawie ponieważ już dużo szukałem mi nie mogę nigdzie znaleźć opd na moje pytanie.
pzdr wszystkich

Odpowiedz
Highwayman1990
Zarejestrowani

U mnie jest podobnie, ale chyba nigdy na tyle mi to nie doskwierało, ponieważ na przedniej szybie oraz na trójkątach, o których wspominasz mam nałożoną niewidzialną wycieraczkę.

Odpowiedz
krzyskoo21
Zarejestrowani

op ostatnio wracałem z pl do holandi i była tragedia co się zatrzymałem i wytarłem trójkąty na parkingu to zaraz po przejechaniu ok 20 km autostrada sytuacja była podobna cały trójkąt brudny, też zastanawiam się nad niewidzialną wycieraczką na pewno nie zaszkodzi wręcz mam nadzieję, że pomoże.

Odpowiedz
KulusioWy
Zarejestrowani

Aż mi się nie chce wierzyć, że trójkąt potrafi się tak upierdzielić żeby nic nie było widać. Ja nie mam wycieraczki niewidzialnej, ani nie myję samochodu bardzo często i jakoś nigdy, ale to nigdy nie miałem wrażenia że słabo widzę przez trójkąta.

Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

Ja tak miałem zawsze. O tej porze roku zwłaszcza na ekspresowkach/autostradach tragedia pod tym względem. To jedna z najmniej przemyślanych rzeczy w tym aucie

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
[-] 4 użytkowników postawiło piwo użytkownikowi Oktawiusz za ten post post:
  • A2-eR11, koorsarz, krzysztofk, pitup
ko-ma
Zarejestrowani

Nigdy mi to nie przeszkadzało.
Zaraz sprawdzę, czy nasz lokalny producent owiewek ma w ofercie do Sc II - i ew. ściągnę i przetestuję.
W innych samochodach owiewki się sprawdzały.

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM / Megane III Coupe Ph1 1,5 dci 90 KM


Scenic II Ph II (+), GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20, Renault Megane Coupe III Ph I
Odpowiedz
krzyskoo21
Zarejestrowani

op ok, dzięki za pomoc i zaangażowanie w problem, mi też nie przeszkadza to zbytnio jak jeżdżę po mieście koło domu, problem zaczyna być uciążliwy gdy wyjeżdżam na autostradę.

Odpowiedz
waldomi
Zarejestrowani

(14-01-2017, 19:05)krzyskoo21 napisał(a): ok, dzięki za pomoc i zaangażowanie w problem, mi też nie przeszkadza to zbytnio jak jeżdżę po mieście koło domu, problem zaczyna być uciążliwy gdy wyjeżdżam na autostradę.

Witam, - muszę przyznać że również nigdy mi to nie przeszkadzało. Trójkątna szybka nigdy aż tak mocno się nie zabrudziła abym przez nią nie widział. Jeżdżę sporo po autostradach na trasie Pisz - Stuttgart i z powrotem ale nie miałem jeszcze czegoś takiego. Swoją drogą ciekawy wątek i będę nadal go obserwował.
Mam jedno pytanie, co znaczy: niewidzialna wycieraczka ?
Pozdrawiam

Odpowiedz
TomaszB
Moderatorzy

Taki płyn do nakładania na szyby.

Odpowiedz
krzyskoo21
Zarejestrowani

op niewidzialna wycieraczka, to taki specjalny preparat. który nanosi się na szyby i można również reflektory, który to powoduje, ze po przekroczeniu odpowiedniej prędkości woda zalegająca na szybach łączy się w duże krople i z łatwością spływa z szyby, co pozwala nawet na jazdę bez używania wycieraczek.

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości