Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Przesiadka na scenica III


funkoval
Specjalisci

Zależy jakie odległości pokonujesz i jaki styl jazdy ci odpowiada. Nie skreślaj benzyny 1.6, bo poza tym są tylko silniki Nissana: 1.4 turbo lub 1.2 turbo, przy czym pojawia się przy nich czasem kwestia uszczelki pod głowicą, oraz 2.0, który jest tylko ze skrzynią CVT. Ten ostatni ma w dodatku ręczną regulację luzów zaworowych, co jest czasochłonne i generuje wysokie koszty. Czy te mniejsze też tak mają - nie wiem.
Diesle są cztery, ale 1.9 wychodził tylko do 2011, został zastąpiony silnikiem Nissana R9M (1.6 dCi), do tego kolejny diesel Nissana M9R (2.0 dCi) i własna konstrukcja Renault, czyli K9K 1.5 dCi. Każdy z nich ma swoje wady i zalety, 2.0 jest dość rzadko spotykany, następnie 1.6 to mniejsza i nowocześniejsza wersja 2.0, 1.5 nie jest demonem prędkości, ale wystarcza do codziennej jazdy bez szaleństw. Zdaje się, że wśród forumowiczów gorszą opinię od 1.5 ma 1.9.

Odpowiedz
kris5654
Zarejestrowani

op Ciezki wybor

Odpowiedz
Pieczar
Zarejestrowani

Coś wybierzesz Biggrin Wszystko zależy, czy dużo jeździsz czy nie... Po mieście palić będą podobnie PB czy ON. Pozostaje pytanie, jakie ewentualne serwisowe wydatki jesteś w stanie zaakceptować ;)

Był Scenic III, jest C4 Picasso Biggrin
Odpowiedz
funkoval
Specjalisci

(16-01-2017, 18:40)Pieczar napisał(a): Po mieście palić będą podobnie PB czy ON.
Do tej pory 1.6dCi nie chce palić więcej w mieście , niż 7.3 (1.5 weźmie mniej), chciałbym zobaczyć taki wynik w którejkolwiek benzynie.

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi funkoval za ten post post:
  • hubert
Pieczar
Zarejestrowani

Podobnie, miałem na myśli 1-2 litry różnicy na setkę ;) mój 1.5 nie wiem ile pali, bo czystego miasta nie mam nigdy między tankowaniami, ale może pora sprawdzić. Z luźnych szacunków wychodzi mi zimą min. 9, tyle komp pokazuje. Wiesz, że miasto miastu nierówne i dochodzi styl jazdy.
// napisane z Windows Phone

Był Scenic III, jest C4 Picasso Biggrin
Odpowiedz
funkoval
Specjalisci

Wiem, ale dla mnie 1.5 litra to 20% różnicy, więc nie podpada pod moje 'podobnie' ;)

Odpowiedz
kris5654
Zarejestrowani

op Z moim podjezdzaniem do pracy bylbym bardziej sklonny do benzyny raczej, a jak wypada wyposazenie w tym samochodziku?

Odpowiedz
maciej1486
Zarejestrowani

Co masz na mysli z wypadaniem wyposazenia? Mozesz kupic golasa lub full. Ceny pewnie tez sie beda roznic. Zalezy jak sie trafi bo nie wybierasz sobie czego chcesz jak w salonie.

Diagnostyka aut osobowych--> DELPHI, DTT4ALL,VCDS


Odpowiedz
Pieczar
Zarejestrowani

Ja jak rozglądałem się za swoim, to miałem okazję się przejechać golasem. Miał navi, klime i tyle, reszta to ręczny klasyczny, plastikowa kierownica itp. Jazda i prowadzenie jak to w Scenicu III, fajnie, wygodnie i komfortowo. Ale ten wszędobylski plastik, jego zapach odrzucił mnie od tego auta. Jak przyrównam do mojego TechRun, to mam wrażenie z perspektywy czasu, że do golasów wkładają jakieś gorsze plastiki. Generalnie lepiej poszukać lepszej wersji Biggrin

Był Scenic III, jest C4 Picasso Biggrin
Odpowiedz
kris5654
Zarejestrowani

op Tez raczej bym chcial jakas bogatsza wersje

Wystarczy ze jezdzilem "golym" peugeot 206 he he

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-01-2017, 23:53 przez kris5654.)

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości