Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Scenic III- kupno


kris5654
Zarejestrowani

op Na co zwracac uwage przy kupnie tego samochodu? Mam na niego przeznaczone ok 30 tys. Nie wiem jaki silnik wybrac zbytnio, do pracy dojezdzam codziennie po 1 km. Czy oplaca sie brac diesla? W dalsze trasy tez jezdze oczywiscie. Upatrzylem sobie tego https://www.otomoto.pl/oferta/renault-sc...16fc618344 . Co sadzicie?

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-01-2017, 13:24 przez kris5654.)

Odpowiedz
lolo001
Zarejestrowani

Jeden kilometr to do "kiosku i z powrotem" to zapomnij o dieslu, no chyba że masz dużo kasy i remonty Ci niestraszne. Tylko benzynka !

Odpowiedz
maciej1486
Zarejestrowani

Na 1 km to ja nawet benzyny nie odpalam. Szkoda paliwa. Jesli masz tak zamiar jezdzic to benzyna.

Diagnostyka aut osobowych--> DELPHI, DTT4ALL,VCDS


Odpowiedz
kris5654
Zarejestrowani

op Wiec jaki silnik w benzynie polecacie?

Odpowiedz
funkoval
Specjalisci

Po pierwsze, to jest model rocznik 2011, pewnie rejestracja w 2012.
Na co zwrócić uwagę w 1.6 dCi? Czy była wymieniana przepustnica w wydechu. Czy łańcuch rozrządu chodzi cicho po uruchomieniu zimnego silnika. Czy podczas jazdy nie śmierdzi paliwem w kabinie.
Dla S III ogólnie - czy schowki w podłodze suche, czy nie ma rdzy na metalowych elementach wnętrza (śruby pod kierownicą, uszy pod siedzeniem w 2 rzędzie. Czy sygnalizuje zapięcie/odpięcie pasa, w tym w 2 rzędzie. Czy progi przy przednich kołach nie są zbytnio zniszczone (piach i żwir tam leci, bo brak chlapaczy. Czy działa czujnik deszczu, a jeśli jest, to także zmierzchu. Jeśli jest system zamykania /otwierania bez klucza - czy otwiera i zamyka prawidłowo. Czy hamulec postojowy zaciąga się i zwalnia automatycznie.

Odpowiedz
[-] 2 użytkowników postawiło piwo użytkownikowi funkoval za ten post post:
  • kris5654, pacha




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości