Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Bezpiecznik F19 (15A) Wycieraczki i spryskiwacz.


sceniku
Kobiety

op Dzień dobry,

Mam straszny problem z bezpiecznikiem F19 (15A, oznaczony jako bezpiecznik od świateł cofania), podczas włączania spryskiwacza przepala mi się ten bezpiecznik i wszystko przestaje działać. Wymieniłem dzisiaj pompkę spryskiwacza na fabrycznie nową i niestety problem nadal jest [Obrazek: icon_nie.gif] . Szlak mnie trafia. Podczas każdego użycia spryskiwacza mam stres. Ostatnio jednego dnie 4 razy mi się przepalił ten bezpiecznik.
Co może być przyczyną oprócz pompki?

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

podczas działania pompki spryskiwacza robi się jakieś zwarcie

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
sceniku
Kobiety

op A jakiś w miarę czytelny schemat, z informacją co gdzie się znajduje, idzie znaleźć?

Odpowiedz
filozof
Zarejestrowani

Który spryskiwacz przepala Ci ten bezpiecznik: przedni, czy tylny?

Piszę poprawnie po polsku; chyba, że nie zauważę autokorekty.
Nie odpowiadam na PW z pytaniami technicznymi. Jest do tego odpowiedni dział.
Odpowiedz
krzysztofk
Zarejestrowani

Zajrzyj do wiązki idacej w lewym nadkola z przodu.

Scenic II ph II 2007 1,9dCi 131KM 
Diagnostyka komputerowa, mechanika, blacharstwo, lakiernictwo


Odpowiedz
sceniku
Kobiety

op Ja mam tylko jedną pompkę od spryskiwacza i przeważnie jak pryskam na przednią szybę to mi się przepala bezpiecznik.
Czy wycieraczka przednia ma jakiś przekaźnik? Coś słyszę, że pyka. Może to wina przekaźnika, ponieważ podczas włączania spryskiwacza, włącza się wycieraczka, słuchać pstryknięcie i mam wrażenie, że wtedy jakoś następuje przepalenie bezpiecznika.

1.
Ta wiązka z lewej strony idzie do silnika wycieraczki?

2.
Gdzie szukać przekaźnika wycieraczki przedniej?

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-01-2017, 22:42 przez sceniku.)

Odpowiedz
filozof
Zarejestrowani

Gdyby był przekaźnik, to raczej nie paliłoby Ci bezpiecznika. Może silnik się przyciera, albo mechanizm wycieraczek. Jeśli już pracują, to idzie im to sprawnie, czy siłują się ze sobą?

Piszę poprawnie po polsku; chyba, że nie zauważę autokorekty.
Nie odpowiadam na PW z pytaniami technicznymi. Jest do tego odpowiedni dział.
Odpowiedz
sceniku
Kobiety

op Silnik wycieraczki ma swój osobny bezpiecznik i on się nie przepala. Wycieraczki chodzą normalnie, nie zacinają się.
Podejrzewam przekaźnik, ponieważ mam wrażenie, że w momencie pyknięcia przekaźnika wycieraczki się zatrzymują. Może cewka przekaźnika robi mi jakieś zwarcie.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-01-2017, 14:06 przez sceniku.)

Odpowiedz
filozof
Zarejestrowani

Upierał się nie będę, ale książki nic nie mówią o przekaźniku czy do wycieraczek, czy też do spryskiwaczy. Jeśli to w ogóle gdzieś ma sterowanie „wysokoprądowe”, to pewnie w UCH przez jakiś MOSFET, albo inny tranzystor...
Mam też wrażenie, że spryskiwacz czy tylny, czy przedni są na jednym bezpieczniku i to właśnie tym. Sprawdź, masę na tylnych lampach, szczególnie przy światłach wstecznego, bo i za to jest odpowiedzialny ten bezpiecznik.
Sprawdź jeszcze tak: włącz wycieraczki, niech pracują na pierwszym, ciągłym biegu i wtedy włącz spryskiwacz, czy Ci wywali ten bezpiecznik. Wtedy stawiałbym jednak na pompkę spryskiwacza.

Piszę poprawnie po polsku; chyba, że nie zauważę autokorekty.
Nie odpowiadam na PW z pytaniami technicznymi. Jest do tego odpowiedni dział.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości