Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Poducha silnika.


chicken1983
Zarejestrowani

op Witam wszystkich. Jakie są objawy uszkodzenia poduchy silnika, tej przykręcanej do kielicha po stronie pasażera? Silnik 1.6 16v w scenicu poliftowym i od strony tej podchy lub okolic słychać dziwne dźwięki, jakby szuranie czy tarcie. Może być to poducha?

Odpowiedz
jarpen
Zarejestrowani

przy uszkodzonej poduszce drży cała buda. zwłaszcza na niskich obrotach. no i silnik cały drży

Odpowiedz
dexaven
Zarejestrowani

Witam.jeśli słychać na postoju przy odpalonym silniku to obstawiam koło zmiennych faz rozrzadu.napisz czy podczas jazdy ,ruszenia,skrecania kierownicą,czy podczas gaszenia.

Objawy są różne drgania silnika,stukanie podczas ruszania,stuknęła podczas gaszenia silnika,wibracje,drżenie auta itp.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-01-2017, 13:52 przez dexaven.)

Odpowiedz
arturp
Zarejestrowani

(16-01-2017, 13:50)dexaven napisał(a): obstawiam koło zmiennych faz rozrzadu
1.6 nie ma

Grand Scenic 2 ph1 1.6 16v 2005 r. [Obrazek: icon5.png]
Odpowiedz
chicken1983
Zarejestrowani

op Z tego co czytałem to 1.6 w scenicu 1 phII nie ma koła ZFR. Przeglądałem inne fora renault i pisali ludzie że to może być coś z kołem alternatora bądź napinaczami rozrządu. Dźwięk słychać na postoju i przy jeździe.

Z tego co czytałem to 1.6 w scenicu 1 phII nie ma koła ZFR. Przeglądałem inne fora renault i pisali ludzie że to może być coś z kołem alternatora bądź napinaczami rozrządu. Dźwięk słychać na postoju i przy jeździe.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-01-2017, 14:26 przez chicken1983.)

Odpowiedz
jarpen
Zarejestrowani

a czy to szuranie wziększa się z naciśnięciem gazu? miewasz problemy z odpaleniem auta?

Odpowiedz
chicken1983
Zarejestrowani

op Z odpaleniem nie ma żadnych problemów. Dzisiaj postaram się dokładnie sprawdzić skąd ten dźwięk pochodzi.

Odpowiedz
jarpen
Zarejestrowani

ja miałem ostatnio (tydzień temu) takie głośne szuranie /terkot/ jak mi się rozsypała rolka od alternatora

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-01-2017, 15:01 przez jarpen.)

Odpowiedz
maciekno
Zarejestrowani

(16-01-2017, 15:00)jarpen napisał(a): ja miałem ostatnio (tydzień temu) takie głośne szuranie /terkot/ jak mi się rozsypała rolka od alternatora

miałeś rolkę ze sprzęgłem?? bo u mnie stoi na dębowo i zaczynam się zastanawiać czy w ogóle mam sprzęgło w rolce

[Obrazek: icon3.png]  
Odpowiedz
jarpen
Zarejestrowani

Nie mam pojecia :/ oddalem mechanikowi i zrobił

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości