Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Scenic III : czujnik zmierzchu


janekm1
Zarejestrowani

op Witam,

CZy wiecie może gdzie w Scenic III jest czujnik zmierzchu? Chciałbym go zalepić izolacją ,aby móc korzystać z automatycznych świateł tak aby się w dzień załączały.


DZięki,

Odpowiedz
funkoval
Specjalisci

Wtedy nie będą automatyczne. Nie wystarczy manetki przerzucić z pozycji 'auto' na 'mijania'?
Zdaje się, że obudowa lusterka, od strony szyby.

Odpowiedz
janekm1
Zarejestrowani

op
(19-01-2017, 09:24)funkoval napisał(a): Wtedy nie będą automatyczne. Nie wystarczy manetki przerzucić z pozycji 'auto' na 'mijania'?
Zdaje się, że obudowa lusterka, od strony szyby.


Tak robię ,ale wtedy światła gasną dopiero jak otworzymy drzwi. Automat zgasi je od razu po zgaszeniu silnika Szkoda mi (szególnie zimą) obciążać aku.  W lusterku było w SII w III jest podobnie ?
TomaszB napisał 19-01-2017, 11:28:
Proszę poprawić dane auta w profilu.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-01-2017, 11:28 przez TomaszB.)

Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

Żartujesz ? Przecież to kilka sekund, max minuta. Nie rozumiem kompletnie celu. Strasznie dziwna potrzeba.
Czujnik nasłonecznienia w SC II nie był w lusterku tylko na desce przy podszybiu

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
[-] 2 użytkowników postawiło piwo użytkownikowi Oktawiusz za ten post post:
  • Lepus, patrykvaio
TomaszB
Moderatorzy

Czujnik nasłonecznienia na desce rozdzielczej ale czujnik zmierzchowy za lusterkiem, przy szybie.

Odpowiedz
Lepus
Zarejestrowani

Jw nie widzę sensu. Przecież wystarczy klamką ruszyć i gasną światła, po co dodatkowo kombinować?

Turbino ty moja, ty jesteś jak zdrowie, ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie kto cię stracił...
Odpowiedz
lolo001
Zarejestrowani

Czujnik zmierzchu i deszczu jest na szybie za lusterkiem (oczko). Jeżeli gościu się pyta jak "oszukać" ten czujnik to raczej oczekuje konkretnej odpowiedzi a nie w stylu "po co " i "na co ". Ja zanim zamontowałem dzienne ledy, przykleiłem kawałek czarnej izolacji. Trochę kłopot bo wycieraczka 750 "lata" po niej i robi się smuga. zawsze możesz wymienić na 600 i będzie spoko

Odpowiedz
[-] 2 użytkowników postawiło piwo użytkownikowi lolo001 za ten post post:
  • janekm1, TomaszB
Wojtgda
Zarejestrowani

Albo clip i/lub inny tester diagnostyczny i wylaczenie automatycznych swiatel. Wlaczac sie bede recznie...

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

(19-01-2017, 11:17)janekm1 napisał(a): Tak robię ,ale wtedy światła gasną dopiero jak otworzymy drzwi. Automat zgasi je od razu po zgaszeniu silnika Szkoda mi (szególnie zimą) obciążać aku. 
jeśli aż tak nie chcesz "obciążać aku" jak już masz zgasić samochód pierw otwórz drzwi Thumbup Thumbup Thumbup

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
janekm1
Zarejestrowani

op
(19-01-2017, 14:45)lolo001 napisał(a): Czujnik zmierzchu i deszczu jest na szybie za lusterkiem (oczko). Jeżeli gościu się pyta jak "oszukać" ten czujnik to raczej oczekuje konkretnej odpowiedzi a nie w stylu "po co " i "na co ". Ja zanim zamontowałem dzienne ledy, przykleiłem kawałek czarnej izolacji. Trochę kłopot bo wycieraczka 750 "lata" po niej i robi się smuga. zawsze możesz wymienić na 600 i będzie spoko

DZięki. to coś pokombinuje.

Nierozumiem zdziwienia, staram się generalnie upraszczać sobie to co możliwe. Autem jeździ przeważnie żona, która często po zgaszeniu auta ma zwyczaj trajkotać jeszcze przez telefon lub zbierać zwoje graty ,do tego trzeba poczekać aż dzieciaki z tyłu się spakuja. Po co ma więc otwierać drzwi skoro bezkosztowo światła może wyłączyć automat.

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości