Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

SCENIC II PH I Karta HF 3 przyciskowa - naprawa


Oktawiusz
Zarejestrowani

op Poza pcf7943 trzeba przenieść też na pewno eeprom. Czy pozostałe też nie jestem pewien. Dla zasady przeniósł bym wszystkie

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi Oktawiusz za ten post post:
  • Kornel2
kiwikrakow
Zarejestrowani

Tu macie zdjęcie zwłok kart Hf po przylutowaniu do innej karty. Ktoś mi kiedyś naprawiał i działało ok. Kosztowało 100 z tego co widzę brakuje trzech elementów. Ale jakich to ja nie wiem :-)

Załączone pliki

Miniatury
   

Żona powiedziała wybieraj albo ja albo scenic, a ja lubię to auto...
Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi kiwikrakow za ten post post:
  • Kornel2
Kornel2
Zarejestrowani

@ kiwikrakow  Dzięki! Z tego co widzę brakuje 2 elementów - transpondera i cewki. Cewka nie powinna mieć znaczenia, bo to po prostu antenka. Zatem wygląda na to, że wystarczy przelutować PCFa.



@ Oktawiusz Jaki eeprom masz na myśli? Gdzie on się znajduje? To nie transponder sam w sobie jest i elementem wykonawczym i pamięcią z kodem do auta?

Odpowiedz
kiwikrakow
Zarejestrowani

@ Kornel2
z tego co mi się wydaje to brakuje trzech elementów. 1.cewka, 2 scalak nad środkowym przyciskiem, 3. prawy górny róg karty ale mogę się mylić.

Żona powiedziała wybieraj albo ja albo scenic, a ja lubię to auto...
Odpowiedz
Kornel2
Zarejestrowani

(02-03-2021, 09:41)kiwikrakow napisał(a): @ Kornel2
z tego co mi się wydaje to brakuje trzech elementów. 1.cewka, 2 scalak nad środkowym przyciskiem, 3. prawy górny róg karty ale mogę się mylić.

Dokładnie, masz racje - dziękuję! Pominąłem dużą cewkę. Zatem duża cewka okrągła oraz ten element, w górnym prawym rogu to też cewka - od HandsFree. Zatem tylko scalak jest istotny, bo cewki to tylko antenki, takie same w każdej karcie danego typu. 

I tak oddam to raczej do znanej tutaj firmy el-cars. Chciałem się upewnić jedynie, czy jest szansa na podmianę elementów z zepsutej, ale wcześniej działającej karty na biorcę w postaci karty używanej. Tak pewnie naprawa mojej karty zamknie się w 100-150 zł. Na Allegro widziałem czystą handsfree za 250. Do tego kodowanie z 200 zł. Jeden to nawet zawołał 800 zł za kartę i kodowanie.

W celach anegdotycznych przedstawiam stan mojej karty ;) Dam znać, czy udało się naprawić.

   

Odpowiedz
Kornel2
Zarejestrowani

No I karta naprawiona. Wystarczyło przelutowac transponder, tak jak w wersji bez handsfree.

Koszt naprawy to używana karta za 40 zł, nowa obudowa za 20 zł i samodzielne przelutowanie - w jakimkolwiek serwisie GSM/rtv wzięli by może 20-30 zł za taką robotę.[Obrazek: 1cb0259a34df6d11c3b22a75f6e471ec.jpg]

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz
[-] 2 użytkowników postawiło piwo użytkownikowi Kornel2 za ten post post:
  • kiwikrakow, PunkRock86




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości