Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Pranie tapicerki


Marzenka13
Kobiety

U nas pytałam o pranie tapicerki to koszt ok 250zł. i autko zostaje na 8 godzin .

Przekaz 1% - Kingusi a to jej stronka www.pomoz.eu .

"Idąc po prostu idź! Siedząc po prostu siedź! Przede wszystkim Nie wahaj się!"
Odpowiedz
Espera
Drogawo. W skierach 150 i jest lux

Odpowiedz
kermitzaba
Kupno takiego odkurzacza to około 1500zł w górę + wszystkie środki więc samemu się nie opłaca kupować. Na gruponie za 199zł u mnie jest full opcja więc na prawdę się nie opłaca kombinować

Odpowiedz
Jasiek
Zarejestrowani

ja też czyściłem sam, ale mój wymagał gruntownego czyszczenia - zdecydowałem się na ręczne, bo miałem spore plamy i jakoś 0 przekonania, że się tego pozbędą przy użyciu pary, chociaż nie wiem - może by dali radę. Generalnie u mnie poszedł w ruch nawet preparat do pleśni (http://www.superkoszyk.pl/marka/savo.html) ale efekt końcowy mnie w pełni zadowala, plamy stulecia zniknęły. Nie polecam jedynie zbyt natarczywego tarcia (można dziurę zrobić)

Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

op Jakie auto czyściłeś?

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
Jasiek
Zarejestrowani

renault trafica

Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

op Czyli raczej ciemna tapicerka

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
Laserowy_Judasz
Zarejestrowani

Mam pytanie dotyczące wyczyszczenia podsufitki.
Zwracam uwagę na słowo "wyczyszczenie" bo jak rozumiem w przypadku użycia słowa "pranie" niezbędnym elementem jest odkurzacz do tego przystosowany.

Myślę kupić Vanish do dywanów. Do tego micha + ciepła woda.
Szczotka z miękkim włosem jako element czyszczący a miękka i chłonna ścierka do wycierania.

Czy to zda egzamin? Próbował ktoś takich eksperymentów?
Muszę również wyczyścić rolety od panoramicznego dachu i początkowo chciałem je wymontować i zrobić to w domu.
Jednak po tym jak się dowiedziałem, ile jest pracy tym aby całą podsufitkę zdjąć ten pomysł upadł.

Będę wdzięczny za jakąś sprawdzoną poradę odnośnie czyszczenia podsufitki ale bez użycia odkurzacza piorącego.

Odpowiedz
jarojas
Zarejestrowani

Wystarczy zwykły K 2  tapis, wyczyścił mi nawet ślady po paluchach zostawione podczas remontu. Biggrin

Odpowiedz
mariusz#
Zarejestrowani

do podsufitki polecam starą firankę im drobniejsza tym lepsza, ale firankę a nie zasłonę, czy inne badziewie typu szmata. Firankę należy płukać co jakiś czas i mocno wyżymać. Zdaje egzamin.Co do środka do czyszczenia się nie wypowiem bo to każdego sprawa indywidualna. Ja używałem Autolandu do prania tapicerek.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-08-2017, 07:33 przez mariusz#.)

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości