Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

SCENIC II PH I blokada kierownicy service


kuzynelvisa
Zarejestrowani

op Bład wykasowany w komputerze i pomoglo i tyle

Odpowiedz
pawelli
Zarejestrowani

i tego się trzymać ;)

Odpowiedz
haszczurur
Zarejestrowani

Witam, chcę odświeżyć temat. Czy ktoś się orientuje dlaczego po mocniejszym dokręceniu śruby która mocuje blokadę kierownicy do kolumny kierowniczej wywala komunikat steering locked i jak w takim przypadku bywa nie można odpalić auta a po lekkim poluzowaniu śruby nie ma żadnych komunikatów i już można uruchomić auto.

Odpowiedz
cinas
Specjalisci

Wywalić z blokady trzpień blokujący blokadę po otwarciu pokrywki blokady
on może się klinować

Diagnostyka, aktywacje, konfiguracje CLIP, Renault Commander
Naprawy elektryki/elektroniki - kontakt pw.  www.tele-elektro-bis.pl


Odpowiedz
crazy_joe
Zarejestrowani

No i rano pojechałem z córką do przedszkola...  Później żona gdzieś chciała znowu do sklepu podskoczyć to pojawiło się POWER STEERING LOCKED nie reaguje na starter.
pio555 napisał 02-11-2015, 16:37:
przed załozeniem nowego tematu uzyj opcji "szukaj"

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-11-2015, 16:37 przez pio555.)

Odpowiedz
crazy_joe
Zarejestrowani

(02-11-2015, 16:23)crazy_joe napisał(a): No i rano pojechałem z córką do przedszkola...  Później żona gdzieś chciała znowu do sklepu podskoczyć to pojawiło się POWER STEERING LOCKED nie reaguje na starter.

Na swoją obronę mam tylko tyle że użyłem tej opcji i nic nie pokazało.

Odpowiedz
pio555
Junior Administratorzy

Online
trwają prace wiec mogło coś sie namieszac

Scenic III PH II 2012r 1.6 dCi 167KM
Megane III PH II 2015r 1.6 dCi 146KM
Clio III Ph I 2006r 1.6 16V 110KM
Clio III Ph I 2006r 1.2 16V 75KM
Odpowiedz
Maslan
Zarejestrowani

Od siebie dodam, że jakiś miesiąc temu pojawił mi się ten błąd. Poruszałem kolumną kierownicy, powciskałem kilka razy start i przeszło. Do czasu. Kilka dni temu bez żadnej zapowiedzi po 15 min postoju zablokowana kierownica i błąd service. Auto u mechanika - wymieniona blokada nie działa, wyszedł jakiś problem z elektryką. Szukają dalej.

Coraz mniej mam cierpliwości do Scenika...to trzecia renówka i mam wrażenie, że już ostatnia.

Był: Renault Megane Coupe 1996 1.6e (K7M)
Jest: Renault Scenic II ph 1 2006 1.6 16V (K4M)
Renault Clio 2002 1.2 16V (D4F)
[Obrazek: 132519.png]

Odpowiedz
kszyba
Zarejestrowani

Do Renówek trzeba mieś stalowe nerwy, oraz worek zbędnego hajsu.
Chyba że jesteś praktykującym elektronikiem/mechanikiem z dużą wiedzą i zapałem.
Mnie też często qurwica strzela na te rożne denerwujące błahostki ale auto ma swój jakiś urok chroniący je jeszcze przed pozbyciem się.

Odpowiedz
michaldck
Zarejestrowani

(27-02-2019, 17:40)Maslan napisał(a): Auto u mechanika - wymieniona blokada nie działa, wyszedł jakiś problem z elektryką. Szukają dalej.

Coś mi się wydaje, że blokadę trzeba pod auto "podprogramować". Coś mi się o oczy obiło w internecie. Mogę nie mieć racji.

napisane telefonem

Lubię mojego Scenica Biggrin
Wydrze wydrzę wydrze wydrze wydrze wydrzę.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości