Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

SCENIC I PH II Chłodnica klimy


jarpen
Zarejestrowani

op Drodzy Koledzy i Koleżanki.
Dzisiaj zaryzykowałem i kupiłem używkę chłodnicy klimy, ponieważ moja cieknie sama z siebie i nie mogę nabić klimy.
Czy jeżeli naleję wody do tej "nowej" chłodnicy i nie będzie ciekła, to znaczy że jest szczelna? czy to musi być ciśnienie, żeby sprawdzić??
co do tych oringów to gdzie one są i czy trzeba je wymieniać, czy wystarczy nasmarować/oczyścić??
Czy chłodnicę da się jakoś sprawdzić przed założeniem czy jest szczelna czy nie?
Z góry wielkie dzięki Biggrin

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-06-2014, 15:30 przez Oktawiusz.)

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

Kolego woda jest gęstsza i nią nie sprawdzisz, druga sprawa to ciśnienie jakie jest w układzie. Domowymi sposobami to nie wiem czy da się to sprawdzić. Oringi są na łączeniach jak przykręcasz nową chłodnice do rurek, ile dałeś za tą chłodnicę? Czy opłacało się ryzykować?? Narobisz się przy tym a pojedziesz by sprawdzili szczelność w zakładzie klimatyzacji i okaże się że i praca i kasa w błoto poszła. Chyba, że gwarancja jakaś rozruchowa to już co innego.

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
jarpen
Zarejestrowani

op gwarancja jest, także bez problemu mogę ją w ciągu 2 tyg. zwrócić. najwyżej 30 zł za sprawdzenie pójdzie w błoto, ale wtedy kupie już nową i nie będę się już męczył z wymianą.

Odpowiedz
kotleto
Zarejestrowani

Tak jak mati napisał w domowych warunkach nie sprawdzisz szczelnosci. I nie probuj nalewac wody do układu klimatyzacji .

Odpowiedz
jarpen
Zarejestrowani

op Jeszcze chciałem się tylko zapytać, czy oringi przed założeniem chłodnicy trzeba czymś przesmarować, czy po prostu zamontować na sucho??

Odpowiedz
miro
Moderatorzy

Przesmaruj trochę tym co wyleje się ze starej chłodnicy. U Kermita smarowalem białym smarem Thumbup

"Ludzie,którzy twierdzą,że czegoś nie da się zrobić, nie powinni przeszkadzać ludziom którzy właśnie to robią."

                                                               
  Cheers Zapraszamy na VI Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl -Sielpia Wielka 14-16 czerwiec 2019 roku
Odpowiedz
jarpen
Zarejestrowani

op oki. dziękuję Biggrin

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości