Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

SCENIC I PH II Jaki płyn do chłodnicy?


kermitzaba
op I tak muszę wymienić bo dolałem pół zbiornika wody a nie wiem jak stary był płyn, który aktualnie jest w środku. Zalewam petrygo, najtaniej w auchanie (akurat zdjęcie z auchana). W przyszłym tygodniu wymiana (wtorek-środa)

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

ja bym wziął 5l płynu i litrę koncetratu i powinno być ok.

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
miro
Moderatorzy

Kermit wchodzi 7,5 litra,petrygo kup i git Biggrin

"Ludzie,którzy twierdzą,że czegoś nie da się zrobić, nie powinni przeszkadzać ludziom którzy właśnie to robią."

                                                               
  Cheers Zapraszamy na VI Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl -Sielpia Wielka 14-16 czerwiec 2019 roku
Odpowiedz
zima82
Zarejestrowani

(23-07-2014, 18:41)miro napisał(a): Kermit wchodzi 7,5 litra,petrygo kup i git  Biggrin

miro a ty u siebie jak wymieniales to ile wlales plynu bo niewiem ile mam zakupic i czu lepiej kupic plyn czy koncetrat?

Odpowiedz
miro
Moderatorzy

Niecałe 5 litrów.Wszystkiego nigdy nie zlejesz.

"Ludzie,którzy twierdzą,że czegoś nie da się zrobić, nie powinni przeszkadzać ludziom którzy właśnie to robią."

                                                               
  Cheers Zapraszamy na VI Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl -Sielpia Wielka 14-16 czerwiec 2019 roku
Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi miro za ten post post:
  • zima82
kwiatek83
Zarejestrowani

Potwierdzam.5 L wystarczy.

Odpowiedz
wojtekrx
Zarejestrowani

Ja mam wlany koncentrat Febi bodajże zielony. ponoć taki powinien byc? Dali więcej koncentratu a mniej wody. Ale to tylko lepiej dla mnie.

Odpowiedz
Jurand
Zarejestrowani

Jeżeli zalewasz cały układ to możesz zalać, czerwony, zielony, żółty itp. większość jest na bazie G12. Org. w Renault jest lany żółto-zielonkowaty, ja mam u siebie org. od Renault zalany. Niby można mieszać płyny, ale jak jest zalany danego koloru i robisz dolewkę to lepiej tej samej partii nalać Biggrin. Z tego co pamiętam VAG stosował zielony płyn do chłodnic ;-)

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-03-2016, 06:26 przez Jurand.)

  
Scenic jest naprawdę ok Thumbup
Odpowiedz
maciej1486
Zarejestrowani

U nas W SII nie był wymieniany rozrząd i płyn od nowości był różowy no chyba, ze ktoś go zmieniał :P

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości