Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

SCENIC II PH I Nie działa dmuchawa nawiewu kabiny.


Oktawiusz
Zarejestrowani

Piter nie wiemy o jakim aucie mówisz. W każdym jest inaczej. Ty masz "inny".

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
22idwie2
Zarejestrowani

Witajcie, scenic pH II sciaglem całe podszybie odsłonił mi się wentylator. Rozebrałem w celu ustalenia słabej jakości nadmuchu. Co się okazało wentylator dmucha w stronę silnika. -.-' Ktoś wie co robić dalej? Jeszcze jedno pytanie na zdjęciu po lewej mam filtr kabinowy.Po prawej nie zaslepione miejsce od dmuchawy tzn. Jest zaslepione jednak tylko materiałową siateczką, tak ma być? Poratujcie Biggrin
[Obrazek: 140]

Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

(18-09-2015, 13:05)piter119 napisał(a): witam,może ktoś wie jak się dostać do kostki idącej od rezystora(czerwony i czarny przewód)bo sam rezystor wyjąłem,tylko nie wiem gdzie dalej idą te przewody żeby je odłączyć

(13-07-2015, 21:10)TomaszB napisał(a): Prawdopodobnie rezystor dmuchawy, wytargaj schowek i sprawdź.
witam,może ktoś wie jak się dostać do kostki idącej od rezystora(czerwony i czarny przewód)bo sam rezystor wyjąłem,tylko nie wiem gdzie dalej idą te przewody żeby je odłączyć

Te przewody idą gdzieś nad nagrzewnicą i prosto do wentylatora, to jest zasilanie wentylatora nagrzewnicy - przynajmniej tak jest w SC II

Odpowiedz
22idwie2
Zarejestrowani

(21-09-2015, 13:50)A2-eR11 napisał(a):
(18-09-2015, 13:05)piter119 napisał(a): witam,może ktoś wie jak się dostać do kostki idącej od rezystora(czerwony i czarny przewód)bo sam rezystor wyjąłem,tylko nie wiem gdzie dalej idą te przewody żeby je odłączyć

(13-07-2015, 21:10)TomaszB napisał(a): Prawdopodobnie rezystor dmuchawy, wytargaj schowek i sprawdź.
witam,może ktoś wie jak się dostać do kostki idącej od rezystora(czerwony i czarny przewód)bo sam rezystor wyjąłem,tylko nie wiem gdzie dalej idą te przewody żeby je odłączyć
Te przewody idą gdzieś nad nagrzewnicą i prosto do wentylatora, to jest zasilanie wentylatora nagrzewnicy - przynajmniej tak jest w SC II

Tak oglądam te kostki i nie ma szans ich na odwrót zamontować, żeby były lewe obroty.

Odpowiedz
pio555
Junior Administratorzy

Online
22idwie2 napisał(a):Co się okazało wentylator dmucha w stronę silnika.
jak masz wyjęty filtr kabinowy i jego zaślepkę to normalne że wieje w stron silnika

Scenic III PH II 2012r 1.6 dCi 167KM
Megane III PH II 2015r 1.6 dCi 146KM
Clio III Ph I 2006r 1.6 16V 110KM
Clio III Ph I 2006r 1.2 16V 75KM
Odpowiedz
22idwie2
Zarejestrowani

(21-09-2015, 14:23)pio555 napisał(a):
22idwie2 napisał(a):Co się okazało wentylator dmucha w stronę silnika.
jak masz wyjęty filtr kabinowy i jego zaślepkę to normalne że wieje w stron silnika

Nie wieje do środka a do komory silnika, tam są łopatki i nawet jak bym sobie go na biurku postawił to ma wiać w jedną stronę. Domowy wentylator bez obudowy będzie już dmuchał w drugą stronę?

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi 22idwie2 za ten post post:
  • dyngol
pio555
Junior Administratorzy

Online
Bo wieje tylko w jedną stronę nie ma możliwosci żeby wiał w przeciwną przy wyjeciu filtra i zaslepki cale powietrze zamiast w kratki do kabiny leci na silnk

Wysłane z mojego Lenovo K50-t5 przy użyciu Tapatalka

Scenic III PH II 2012r 1.6 dCi 167KM
Megane III PH II 2015r 1.6 dCi 146KM
Clio III Ph I 2006r 1.6 16V 110KM
Clio III Ph I 2006r 1.2 16V 75KM
Odpowiedz
22idwie2
Zarejestrowani

(21-09-2015, 14:45)pio555 napisał(a): Bo wieje tylko w jedną stronę nie ma możliwosci żeby wiał w przeciwną przy wyjeciu filtra i zaslepki cale powietrze zamiast w kratki do kabiny leci na silnk

Wysłane z mojego Lenovo K50-t5 przy użyciu Tapatalka

Okej, wyszło na to że się myliłem. Po wymianie kabinowego wszystko już w porządku. Kolega moderator miał rację. Pozdrawiam i przepraszam za wprowadzanie bezsensownych postów Biggrin)

Odpowiedz
pio555
Junior Administratorzy

Online
22idwie2 napisał(a):Pozdrawiam i przepraszam za wprowadzanie bezsensownych postów )
nie ma bezsensowych pytań.....
nie wszyscy wszytsko musza wiedzieć a forum jest po to ,żeby pomagać

Scenic III PH II 2012r 1.6 dCi 167KM
Megane III PH II 2015r 1.6 dCi 146KM
Clio III Ph I 2006r 1.6 16V 110KM
Clio III Ph I 2006r 1.2 16V 75KM
Odpowiedz
79sas
Zarejestrowani

(06-08-2014, 15:28)irek napisał(a): Dostałem się do kostki i rezystora dzięki opisowi który dostarczył kolega jarojas. Okazało się, że kostka a właściwie jeden pin jest przegrzany. Styki "żeńskie" były rozjechane jak stara tirówka i plastik wokół nich sfajczony. Tymczasowo ścisnąłem je kleszczykami i czwarty bieg dmuchawy znów działa. W przyszłości kupię kostkę i zmienię bo być może za nie długo znów problem powróci.

Chciałbym się tylko dowiedzieć czemu z początku nie działał żaden bieg dmuchawy a później tylko czwarty??


Moje pytanie - dlaczego nadpala się ta wtyczka? Co jest przyczyną topienia się pinów.

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości