Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

OGÓLNE interface diagnostyczny


Wojtgda
Zarejestrowani

a ja ostatnio dostałem ofertę od chińczyków. Mają fajną gwarancję door to door 3 lata. Jednym minusem jest koszt przesyłki ale w grupie można by rozłożyć na kilka osób.
link do strony: http://www.obd2buy.com/en/

Odpowiedz
bartas
Zarejestrowani

Mam, używam, jestem zadowolony. Do potrzeb prywatnych spokojnie wystarczy

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

(28-01-2016, 08:48)artpak napisał(a): Witam
mam pytanie do kolegów, zamierzam kupić MaxiEcu + MPM . Posiadam Scenica II ,czy ktoś już może testował co potrafi ten interfejs ?
Z tego co pisze producent to można zrobić dość dużo. Będę wdzięczny za sugestie

MPM to dobry wybór zamiast ELMa. Zrobisz nim większość tego co potrzeba

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
ko-ma
Zarejestrowani

(28-01-2016, 13:23)Oktawiusz napisał(a): MPM to dobry wybór zamiast ELMa. Zrobisz nim większość tego co potrzeba
Mam i potwierdzam - choć ostatnio nie mogłem się połączyć ze sterownikiem silnika w Grandzie (a ELM 327 się połączył bez problemu).

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM / Megane III Coupe Ph1 1,5 dci 90 KM


Scenic II Ph II (+), GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20, Renault Megane Coupe III Ph I
Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

Szczegółowe informacje o możliwościach MaxiEcu http://serwer1319334.home.pl/1/maxiecu/p...POLISH.pdf

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
MichalMis
Zarejestrowani

Koledzy mam pytanie,
http://allegro.pl/elm327-usb-1-4-interfe...24913.html
czy to wystarczy do kasowania błędów i innych podstawowych rzeczy w Scenicu?

Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

Szukaj na forum po haśle elm327

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
ko-ma
Zarejestrowani

(07-02-2016, 15:35)MichalMis napisał(a): czy to wystarczy do kasowania błędów i innych podstawowych rzeczy w Scenicu?
Posiadam takowe cudo.
Za pomocą ELM'a można połączyc się z modułem silnika (sprawdzone dla 1,9 dci 120 KM oraz 1,5 dci 105 KM) , odczytać podstawowe kody usterek (ale tylko silnik )
i ... w zasadzie nic więcej.
Raz nawet udało mi się skasować kontrolkę SERVICE, ale to chyba bardziej przypadkiem.
zaznaczam, że używałem oprogramowania MaxiEcu z modułem obsługi Renault, wykorzystując moduł obsługi OBD2.
Z innym oprogramowaniem nie próbowałem.

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM / Megane III Coupe Ph1 1,5 dci 90 KM


Scenic II Ph II (+), GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20, Renault Megane Coupe III Ph I
Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

Poza tym nie kasuje się błędów nie usuwając usterki.

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
ko-ma
Zarejestrowani

Usterka to akurat była fikcyjna (chwilowo się zapowietrzył, jak na diesla przystało).

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM / Megane III Coupe Ph1 1,5 dci 90 KM


Scenic II Ph II (+), GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20, Renault Megane Coupe III Ph I
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości