Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

OGÓLNE interface diagnostyczny


pawlosio
Zarejestrowani

witaj...
znalazlem cie tutaj za pomoca mapki na ktorej jest zaznaczone kto ma clipa..
ja jestem z lodzi...jezdze scenickiem II 1.6 16v z 2003 roku..
mam problem z klimatyzacja...
jak kupilem uzywane autko to nie bardzo dzialala klima...
nabilem ja...ale i tak nie dziala...sprezarke podlaczalem na chwilke na "krotko " do akumulatora i przy takim podlaczeniu klima chlodzi ze az milo...
niestety normalnie nie dziala...przeczytywalem fora i podpowiedzi padly na presostat...bylem w warsztacie w ktorym mi nabijali klime i podminili mi presostat na inny - wyjeli z innej renowki w ktorej klima podobno dzialala i wlozyli do mojej i u mnie nie dzialalo...
powiedzieli ze to nie wina presostatu...ze moze to cos z elektryka...
no i zavczalem znowu czytac na forach.....znalazlem cos takiego ze w ustawieniach UCH przy podlaczeniu CLIPa moze byc zaznaczone ze klima jest ustawiona na "ogrzewanie" a nie na chlodzenie....
chcialbym to sprawdzic...
i pytanko i prosba do ciebie...czy posiadasz clipa i czy jestes to w stanie sprawdzic i ewentualnie poprawic?
podobno musi to byc CLIP a nie jakies uniwersalne urzadzonko....nie znam sie na tym i za posrednictwem forum szukam pomocy....
bardzo prosze o odpowiedz czy jestes w stanie mi pomoc...
moj mail pawlosio@wp.pl

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-04-2016, 09:40 przez bartas.)

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

(13-04-2016, 09:24)pawlosio napisał(a): i pytanko i prosba do ciebie...czy posiadasz clipa i czy jestes to w stanie sprawdzic i ewentualnie poprawic?
skoro znalazłeś mapkę forumową, to zobacz kto najbliżej Ciebie ma clipa i napisz do tej osoby na pw,

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
stasic
Zarejestrowani

Zastanawiam się nad kupnem interfejsu diagnostycznego, ale na razie nie stać mnie na CLIPa. Mam problem z ASB i chciałbym sprawdzić jakie są błędy, czyli ma mi służyć tylko do diagnozy. Nie będę przeprowadzał żadnych adaptacji, no jedynie chciałbym wyłączyć czujnik ciśnienia w oponach Biggrin Co polecacie? DDT2000 zrobi robotę?
Nie kosztuje dużo, z wysyłką poniżej 40zł http://allegro.pl/interfejs-diagnostyczn...94045.html
MaxiEcu też nie drogie: 69zł  http://allegro.pl/najlepszy-elm327-v-2-1...16006.html
Czy jeszcze może coś innego? Co będzie najlepsze do SC I PH II za rozsądne pieniądze (czyli niestety musi być w tej chwili po taniości ;) )?

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-05-2016, 07:14 przez stasic.)

[Obrazek: 9j3hk]SCII PHII 1.6 16V ASB DP0 + LPG
SCI PH II Privilege 1.6 16V ASB DP0 + LPG
Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

Maxiecu za te pieniądze nie ma dodatku renault.

Poczytaj ten wątek. Zadajesz pytania które są już wywałkowane na forum

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
stasic
Zarejestrowani

(01-08-2014, 16:24)Oktawiusz napisał(a): Mam CLIPa półtora roku i oczywiście polecam. Jak chcesz trochę przyoszczędzić to większość tych rzeczy (nie wszystkie) zrobisz MaxiEcu -> link i iface'em z CAN np. ELM327. Alternatywy zbytnio nie ma.
Jestem zielony w tym temacie więc może czytam bez zrozumienia więc proszę o wyrozumiałość. Czyli mam szukać MaxiEcu z dodatkiem Renault jak ten w cenie 200zł?
http://allegro.pl/maxiecu-2-renault-obd2...71218.html

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-05-2016, 07:31 przez stasic.)

[Obrazek: 9j3hk]SCII PHII 1.6 16V ASB DP0 + LPG
SCI PH II Privilege 1.6 16V ASB DP0 + LPG
Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

Tak aczkolwiek nie z elm327 tylko z mpm-com.
ELM się nada to aut
młodych.

DDT2000 się nada lepiej bo dla odmiany jest tylko do starszych

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
ko-ma
Zarejestrowani

(19-05-2016, 07:31)stasic napisał(a): Czyli mam szukać MaxiEcu z dodatkiem Renault jak ten w cenie 200zł?
Jesli już - to szukać MaxiEcu z MPM-Com - najlepiej u producenta.
Jedyną wadą jest cena w okolicach 400 zł (OBD-2 + Renault )
ZLM-327 też działa (sprawdziłem), ale możliwości są znacznie ograniczone.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-05-2016, 07:49 przez ko-ma.)

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM / Megane III Coupe Ph1 1,5 dci 90 KM


Scenic II Ph II (+), GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20, Renault Megane Coupe III Ph I
Odpowiedz
Patrys4891
Junior Administratorzy

Stasic, zamiast kombinować i wydawać kasę, to lepiej pojedź do kogoś żeby Ci to sprawdził. Na mapie użytkowników masz zaznaczone kto ma Clipa.

Thumbup
Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi Patrys4891 za ten post post:
  • Oktawiusz
stasic
Zarejestrowani

MaxiEcu+Mpm-com cena 450zł, to już pułap CLIPA - odpada, lepiej kupic CLIPa.

Czyli kupuję DDT2000, chyba że jest jeszcze coś godnego uwagi?

(19-05-2016, 07:50)Patrys4891 napisał(a): Stasic, zamiast kombinować i wydawać kasę, to lepiej pojedź do kogoś żeby Ci to sprawdził. Na mapie użytkowników masz zaznaczone kto ma Clipa.
Z mapy wynika że dwa najbliższe monitorki są w odległości około 150km, czyli słabo, bo bolączki elektryczne czasami są, a czasami znikają i dobrze mieć coś pod ręką. No chyba że ktoś ma CLIPa w okolicach Rzeszowa. Na pewno nie będzie to jedno podejście i nie chcę komuś natrętnie truć *****ę Biggrin

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-05-2016, 08:09 przez stasic.)

[Obrazek: 9j3hk]SCII PHII 1.6 16V ASB DP0 + LPG
SCI PH II Privilege 1.6 16V ASB DP0 + LPG
Odpowiedz
PRZEMO
Administratorzy

Będę w przyszłą sobotę jechał przez Rzeszów jakby co

Jeśli ktoś cię atakuje - milcz nic go tak nie wkurzy jak twój spokój i milczenie.

Cheers Zapraszamy na VIII Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl - 20-22.05.2022 - PLANOWANY
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości