Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

OGÓLNE interface diagnostyczny


ko-ma
Zarejestrowani

(19-05-2016, 07:54)stasic napisał(a): to już pułap CLIPA
Dodajmy: boleśnie chińskigo, z oprogramowaniem hmmm...
Bierze się na firmę, odlicza vat i dochodowy - w efekcie tanieje o 40%

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM / Megane III Coupe Ph1 1,5 dci 90 KM


Scenic II Ph II (+), GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20, Renault Megane Coupe III Ph I
Odpowiedz
stasic
Zarejestrowani

Kolega dał mi złącze diagnostyczne, interfejs diagnostyczny VAG KKL OBD2 podłączony na USB do komputera. Jakie oprogramowanie muszę pobrać/kupić i jakie sterowniki? na początek wolałbym na testy coś darmowego, jakąś wersję trialową żeby sprawdzić czy to w ogóle działa. Na razie znalazłem informacje o programie DTT2000. Ktoś przerabiał ten temat?

[Obrazek: 9j3hk]SCII PHII 1.6 16V ASB DP0 + LPG
SCI PH II Privilege 1.6 16V ASB DP0 + LPG
Odpowiedz
siwusek216
Zarejestrowani

A z czym to ma działać? Czytałeś ten wątek bo z Renault to nie ruszy

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz
maciej1486
Zarejestrowani

Też mam ten kabelek, ale to tylko do VAG

Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

Kabel VAG KKL jest dedykowany do grupy VAG oraz wszelkich aut, które wspierają K-Line - między innymi Renault w starszych modelach. W Scenic I się sprawdzi. Jest trudny w obsłudze ale nie do nieogarnięcia. Na YouTubie jest mnóstwo filmów z prezentacją interfejsu użytkownika.

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
stasic
Zarejestrowani

Mam kabelek jak z tej aukcji:
http://allegro.pl/interfejs-renault-daci...40894.html
A tam piszę że obsługuje Renault Dacię Nissana... Jest na zdjęciach podgląd na program DTT2000. To ja już nie wiem. Będę jutro w wawie ale Oktawiusza nie będzie a zavad nie odpisuje więc próbuję ogarnąć sobie coś na własną rękę.

Próbuję ogarnąć, mam DTT2000, ale nie mogę się połączyć, wyskakuje błąd komunikacji. Mam pytanie, czy czerwona dioda na złączu VAG KKL powinna świecić po podłączeniu do auto-laptop? Włączałem zapłon, zapalałem auto i nie świeci.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-05-2016, 12:26 przez stasic.)

[Obrazek: 9j3hk]SCII PHII 1.6 16V ASB DP0 + LPG
SCI PH II Privilege 1.6 16V ASB DP0 + LPG
Odpowiedz
maciej1486
Zarejestrowani

U mnie swieci czerwona i zielona

Diagnostyka aut osobowych--> DELPHI, DTT4ALL,VCDS


Odpowiedz
Fyox
Zarejestrowani

Korzystałem z ddt2000 z GRAND Espace IV. Do niektórych sterowników nie dało się wejść. Ale silnik, licznik, klima, spryskiwacze i kilka innych obsługiwał bez problemu.
Nie mam teraz systemu 32 bitowego, więc nie mogę sprawdzić czy w Scenicu 2 się sprawdza Down

Odpowiedz
ko-ma
Zarejestrowani

Mam coś w tym stylu, choć nie to samo - wymaga włożenia w złącze OBD samochodu (zapala się dioda zasilania) i dopiero w usb laptopa.

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM / Megane III Coupe Ph1 1,5 dci 90 KM


Scenic II Ph II (+), GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20, Renault Megane Coupe III Ph I
Odpowiedz
stasic
Zarejestrowani

U mnie nie świeci się dioda, pewnie kabel uszkodzony. Dzięki, nie będę więcej tracił czasu Biggrin

[Obrazek: 9j3hk]SCII PHII 1.6 16V ASB DP0 + LPG
SCI PH II Privilege 1.6 16V ASB DP0 + LPG
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości