Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

SCENIC II PH I Problem z automatycznym ręcznym hamulcem


Marzenka13
Kobiety

op Witam .
No i się zaczęło !
Najpierw podczas stawania np pod górkę po zaciągnięciu ręcznego odezwał się alarm . Spuszony ponownie ręcznie uspokoiło się . Później był spokój i od czwartku wyświetlił się alarm: FREIN PARKING A CONTROLER.( nie mam polskiego języka ).
Wiec wymieniliśmy klocki hamulcowe przód i tył.
A dziś zaparkowałam auto i przy gaszeniu odezwał się pisk i stop . (ręczny nie zaciągnięty ) i lampka czerwona migała na czerwona a nie jak zawsze świeciła na stałe . Parę razy gasiłam auto i gasiłam aż zagadał i po włożeniu karty i zaciśnięciu ręcznego. ustawił się w pozycji automatycznej . Czy ktoś miał podobne objawy i czego szukać . Czy może jest ktoś kto może nam pomoc. (Nie mogę sobie pozwolić zostać bez autka )

Przekaz 1% - Kingusi a to jej stronka www.pomoz.eu .

"Idąc po prostu idź! Siedząc po prostu siedź! Przede wszystkim Nie wahaj się!"
Odpowiedz
PRZEMO
Administratorzy

Marzenko mój CLIP już się cli w Pyrzowicach - lada dzień będzie.

Jeśli ktoś cię atakuje - milcz nic go tak nie wkurzy jak twój spokój i milczenie.

Cheers Zapraszamy na VIII Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl - 20-22.05.2022 - PLANOWANY
Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

To jak będziesz miał to na początek wyłącz autozaciąganie hamulca po zgaszeniu silnika. Nie będzie się może darł o niego jak nie będzie dotykany. Tak czy siak to obejrzenia mechanizm. Bez ingerencji mechanicznej się nie obędzie tak czy tak - albo linki albo mechanizm. Jak mechanizm to jego regeneracja np. w El-Cars

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi Oktawiusz za ten post post:
  •
bartas
Zarejestrowani

Ja bym obstawiał linki do wymiany.

Odpowiedz
Robercik
Przyjaciele forum

bartas napisał(a):Ja bym obstawiał linki do wymiany.
Też obstawiam zapieczone linki, przerabiałem to w Lagunie.
Linki dorabiają w Będzinie http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&e...GQ&cad=rja

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi Robercik za ten post post:
  •
talar666
Zarejestrowani

Witam
Dopadła mnie usterka modułu elektrycznego hamulca. Byłem na Clipie i pokazało błąd DF043 - silnik hamulca parkingowego. Domyślam się, że chodzi o ten silniczek w module. Chciałbym zdemontować ten moduł i wysłać go do naprawy do Kaczorów, jednak nie wiem jak się za to zabrać. Nie znalazłem żadnego manuala jak go zdemontować. Czy ktoś kto to robił mógłby podpowiedzieć od czego zacząć? Nie mam kanału, nie wiem czy da się to zrobić bez niego?

Odpowiedz
bartas
Zarejestrowani

Pod autem jest "czarna skrzyneczka" do której dochodzą linki hamulca.

Wersja VAN: to numer 4
Wersja GRAND: to numer 9

Raczej kanał potrzebny.
W środku tej "czarnej skrzyneczki" jest cały mechanizm (silniczek, który odpowiada za pracę linek)

Załączone pliki

Miniatury
   

Odpowiedz
pawelli
Zarejestrowani

a skąd pomysł że padł cały moduł ? nie słychać go totalnie ?
moze trzeba zobaczyć jaki jest stan linek ? grubość tarcz

Odpowiedz
talar666
Zarejestrowani

(25-08-2014, 07:29)pawelli napisał(a): a skąd pomysł że padł cały moduł ? nie słychać go totalnie ?
moze trzeba zobaczyć jaki jest stan linek ? grubość tarcz

Modułu kompletnie nie słychać Sad

Odpowiedz
[-] 2 użytkowników postawiło piwo użytkownikowi talar666 za ten post post:
  • , demonek
cinas
Specjalisci

Do sprawdzenia wtyczka "R2" pod fotelem kierowcy

Diagnostyka, aktywacje, konfiguracje CLIP, Renault Commander
Naprawy elektryki/elektroniki - kontakt pw.  www.tele-elektro-bis.pl


Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości