Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Szukam z 2004-2005 roku , na co zwrócić uwagę


gregorijw
Zarejestrowani

op Witam jestem nowy na forum. Nawet jeszcze nie mam Scenica ale jestem na drodze ku jego kupnie. Właśnie dzisiaj oglądałem takiego z 2003r. 1.6 benz 115 km. Pojazd stoi w komisie jest opłacony i kwota 12800. Nawet ładny nie powycierany, widać że nie katowany. Zdziwiło mnie tylko jedno gdy go odpalałem Wiadomo długo stoi i zaklekotał bardzo mocno a wogóle za pierwszym razem zgasł. po odpaleniu zapalił się serwis i i check a komunikat w nieznanym mi języku mówiący coś o oleju - pojazd z belgii. niewiem co to może oznaczać i czy wogóle mam się kręcić koło tego pojazdu. Wogóle szukam czegoś z 2005 roku z pobliżu mazowieckiego i lubelskiego. oto link do ogłoszenia. Proszę o opinię co to mogło być
http://otomoto.pl/renault-scenic-klima-b...26255.html

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-08-2014, 09:02 przez Asia.)

pio555
Junior Administratorzy

oznaczać to może jedno-ewakuacja
auto nawet jak długo stoi to może słabiej zapalić ale nie klekotać
mój samochód stał kiedyś prawie 3 miesiące bez odpalania (miałem złamaną nogę) i zapalił prawie za pierwszym razem

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-08-2014, 20:57 przez pio555.)

Scenic III PH II 2012r 1.6 dCi 167KM
Megane III PH II 2015r 1.6 dCi 146KM
Clio III Ph I 2006r 1.6 16V 110KM
Clio III Ph I 2006r 1.2 16V 75KM
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi pio555 za ten post post:
  • gregorijw
Oktawiusz
Zarejestrowani

Pewnie KZFR. Tak czy tak nie plącz się w to absolutnie, bo może być mina, a już na pewno nie za tę kasę.

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi Oktawiusz za ten post post:
  • gregorijw
gregorijw
Zarejestrowani

op KZFR ???? Tak czy inaczej nie dotykam. Następne odpalenia były już ok. Silnik pracował równo i wszystko wydawał się ok. Wydaje mi się tylko że pod tym napisem z olejem były same kreski co by oznaczało brak oleju. W każdym bądz razie dzięki za radę. Szukam dalej Biggrin

pio555
Junior Administratorzy

Koło zmiennych faz rozrządu KZFR

Scenic III PH II 2012r 1.6 dCi 167KM
Megane III PH II 2015r 1.6 dCi 146KM
Clio III Ph I 2006r 1.6 16V 110KM
Clio III Ph I 2006r 1.2 16V 75KM
gregorijw
Zarejestrowani

op Witam. Szukam właśnie swojego pierwszego Scenica. Oglądałem już kilka egz. Pierwszego z 2005 1.9 dci 131 km tragedia, oczywiście silnik - fap zawalony przy turbo grzebane komunikaty o awarii wtrysków i walnięta poducha pod silnikiem.Do wnętrza nie mogłem się przyczepić ale co z tego . Raczej oponuje więc przy benzynie którą zagazuję. Jaki silnik polecacie i na co zwrócić uwagę przy kupnie, i czy to dobry wybór - jakoś boję się dci a benz to benz

Oktawiusz
Zarejestrowani

Bierz 2.0, to dobre silniki choć są 1.6 i jeżdżą. Pod gaz bym się nie zastanawiał nad wyborem innego silnila. DCI nie jest złe, tylko ciężko zadbane trafiuć z zagramanicy.

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
gregorijw
Zarejestrowani

op A jak z awaryjnością tych 2.0, na coś mam zwrócić uwagę??

znalazłem coś takiego http://otomoto.pl/renault-scenic-C33814642.html co o tym myślisz??

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-08-2014, 21:37 przez Oktawiusz.)

Oktawiusz
Zarejestrowani

Silnik nie do zajeżdżenia. Jak pali ładnie na wszystkie gary, nie cieknie z niego to brać w ciemno. Ciśnienie sprężania zawsze warto zmierzyć przed zakupem ale trzeba mieć przyrząd przy sobie.
Generalnie nie sprawiają kłopotów.

PS
Miło, że z Siedlec mamy forumowicza.

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
gregorijw
Zarejestrowani

op No też się cieszę Biggrin a jeszcze bardziej będę się cieszył jak coś kupię dobrego





Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości