Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

SCENIC I PH II buczenie


blazejk
Specjalisci

Ja w Lagunie miałem podobny efekt ale okazało się że to był walnięty przegub wewnętrzny krótkiej półosi.

Grand Scenic II - 1,9dCi Confort Expression & Laguna II- 2,2dCi Automat Initiale Paris
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bezsensu" - król Julian
[Obrazek: 1601105.png]
Odpowiedz
fred
Odświeżam temat

Po zmianie opon ostatnio zauważyłem buczenie gdy z większej prędkości zaczynam hamować. Dźwięk dochodzi z lewego przedniego koła.
Z mojej obserwacji wynika, że może to być łożysko, ponieważ gdy wezmę koło oburącz (godzina 10-14) wyczuwam delikatny luz, w prawym kole luzu takiego nie ma.
Brałem pod uwagę jeszcze możliwość złego wyważenia koła, bądź klocki.

Co koledzy o tym sądzicie?

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

fred napisał(a):gdy z większej prędkości zaczynam hamować. Dźwięk dochodzi z lewego przedniego koła.
Kolego a czy to koło się nie grzeje? dużo bardziej niż drugie?
Czy aby nie coś z układem hamulcowym? np prawe koło zapiekł się zacisk i praktycznie nie hamuje,

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
fred
Nie zwróciłem na to uwagi czy się grzeje, ale raczej hamowanie nie pogorszyło się, hamuje praktycznie normalnie.
Nie mam za bardzo jak tam zajrzeć, bo jak wracam to się ciemno robi :/ może w sobotę oblukam klocki i szczęki, a czy grzeje się to po powrocie z pracy sprawdzę.

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

chce tylko wykluczyć układ hamulcowy, warto to sprawdzić

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
fred
Wiem wiem i o to chodzi, każda wskazówka będzie sprawdzona Biggrin

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

klocki i tarcze w dobrym stanie? do tego już pasowało by koło ściągnąć

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
fred
Mati w dobrym kierunku myślisz, prawe koło gorące w porównaniu do lewego. Zatem będzie coś z układem hamulcowym.

Odpowiedz
Asia
Kobiety

To ja jako "znawca" Whistling obstawiam zapieczony zacisk. A piszę to tylko z doświadczenia Biggrin

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

fred napisał(a):Mati w dobrym kierunku myślisz, prawe koło gorące w porównaniu do lewego.
miałem taki przypadek prawe gorące, rozbierałem dwa razy wszystko ok a koło nadal gorące.
Okazało się że lewy zacisk był strasznie zapieczony i lewe koło słabo hamowało. Więc oczywiste prawe koło hamowało dużo więcej i stąd było gorące. ( a ja nadal się skupiałem na tym które było gorące Biggrina to było drugie koło)
Jeśli Ci coś słychać w lewym kole, możliwość jest że zacisk się zapiekł (nie pływa na sworzniach) hamuje np jeden klocek który już się zużył i stąd go słychać. Jeśli masz możliwość typu garaż, idzie to wszystko samemu zrobić Biggrin

A tak poza tym mogłeś dać znać wcześniej Biggrin wczoraj w godzinach popołudniowych byłem w Stalowej i w Nisku to mogliśmy ogarnąć te hamulce Biggrin

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-01-2015, 11:53 przez Mati.)

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości