Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Co dodawać do ON zimą?


Mati
Zarejestrowani

op w jakiej ilości??

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
niezwyciężony
Zarejestrowani

ja dolewam oleju 2T do każdego tankowania i zero problemów. machnąłem tak ponad 88 kkm

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-01-2014, 22:29 przez niezwyciężony.)

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

op ile dolewasz i jak duze to kupujesz????

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
niezwyciężony
Zarejestrowani

150-200 ml przy tankowaniu. zimą 150, bo jeszcze 50 ml depresatora wciskam.
kupujesz w sklepie moto butlę 0,5 litra

Odpowiedz
mojzesz92
Moderatorzy

Szczerze? Zrobiliśmy ponad 100kkm i dolewany jakiś syf tylko po zmianie oleju bo mechanik ma faze i bez problemòw. Także to chyba mit...

Odpowiedz
pawelli
Zarejestrowani

(06-01-2014, 20:45)Mati napisał(a): w jakiej ilości??

1 ml / 1 litr
czyli tankujesz 50 litrów - dolewasz 50 ml

pisze o castrol tda

Odpowiedz
myros
Zarejestrowani

Do silnika 1,5 dci nie dodaję nic. Tankuję dobrej jakości paliwo (ostatnio na BP), które zawiera już dodatki zimowe.
Przez dwa lata tankowałem na Statoil, zero problemów, nawet poniżej -25 stopni. Niestety od wiosny Statoil zamknięty
i teraz jeżdżę na BP. Ta zima będzie pierwsza - zobaczymy

Odpowiedz
tefege
Zarejestrowani

Ja robię tak samo (1.9 dCi 130KM). Leję normalny zimowy ON i nic więcej bo myślę, że nie ma co przesadzać. Jak robi się już mocno zimo (np. -15 stopni) wtedy leję ten niby uszlachetniony (na Statoilu nazywają go "Arktyczny"). Jak do tej pory nie miałem problemów z odpalaniem. Tankuję praktycznie wyłącznie na Statoil. Bardzo sporadycznie na BP.

Odpowiedz
kermitzaba
a myślicie, że co jest w tym lepszym paliwie? To samo co STP tylko w dużo mniejszych proporcjach. Taniej wyjdzie zalać STP + pełny bak zwykłego paliwa niż wlać niby coś lepszego. Ja raz na Statoilu pokusiłem się o paliwo Diesel Gold i potem dopóki go nie wyjeździłem miałem problemy z odpalaniem samochodu, nie mówiąc już o kopceniu jak traktor. Od razu zatankowałem zwykłe, najtańsze paliwo z dodatkiem STP i problem znikł.

Odpowiedz
tefege
Zarejestrowani

Trudno powiedzieć czy w mniejszych proporcjach bo z tego co wiem Statoil nie podaje dokładnie jakie są dodatki i w jakich proporcjach. Poza tym więcej niekoniecznie znaczy lepiej.
Co do ceny to w sumie różnica nie jest jakaś dramatyczna ani bardzo oczywista.

Załóżmy, że butelka STP do diesla kosztuje 13 zł (200ml na 50-60 litrów paliwa) a różnica między diesel a diesel gold wynosi 30 groszy. Wówczas zatankowanie pełnego zbiornika paliwa od zera (czyli 60 litrów ON) będzie droższe o 18 zł niż zatankowanie zwykłym ON. Jeżeli do zwykłego ON dolejemy STP, wówczas zatankowanie 60 litrów paliwa dieslem gold będzie droższe o 5 zł niż zatankowanie zwykłym ON+STP.

W przypadku ON+STP dochodzi nieco kłopotliwe wg mnie odmierzanie proporcji (no chyba że jeździmy zawsze do rezerwy i później tankujemy do pełna). Osobiście nie widzę jakiejś istotnej przewagi STP nad tzw. uszlachetnionym ON. Zresztą na co dzień nie widzę też żadnej różnicy między ON i "uszlachetnionym" ON - ten uszlachetniony tankuję jak się robi bardzo zimno wyłącznie dlatego, że producent deklaruje, że ten uszlachetniony wytrzymuje niższe temperatury. Jak się robi nieco cieplej (>= -10 stopni) to wracam do zwykłego ON.

Co do Twoich problemów z paliwem ze Statoil - może trafiłeś na jakąś trefną partię/stację z zanieczyszczeniami? Ja do tej pory nigdy nie miałem najmniejszych problemów z paliwem ze Statoil. Tankuję w 90% przypadków na jednej stacji. Pozostałe 9.99% to trzy inne sprawdzone stacje. 0.01% to jak źle wyliczę albo jestem gdzieś daleko i muszę tankować na zupełnie nieznanej stacji.

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości