Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Co dodawać do ON zimą?


kermitzaba
Piszesz, że statoil nie podaje ile czego jest w lepszym paliwie więc tak na prawdę lejesz do baku i nie wiesz co lejesz i tylko psychologicznie wierzysz, że to paliwo jest lepsze od zwykłego. Jeśli porównasz paliwo tylko ze statoila zwykłe i "lepsze" to różnica jest 30gr. ale jak ja tankuje na slownafcie to już różnica robi się 2 razy większa a tankuję tam od zawsze i nigdy nie miałem problemu z trefnym paliwem. A 2-3 razy w roku kupuje STP i przynajmniej wiem co mam w tym baku.

Odpowiedz
tefege
Zarejestrowani

Wiesz - jak wleję do baku wodę, to też będę wiedział co mam ;)
Tak naprawdę to też nie wiesz tylko psychologicznie wierzysz, że po dodaniu STP poprawiają się właściwości zwykłego paliwa.

Ja wierzę, że Statoil w swoim paliwie Gold stosuje dodatki, które zapobiegają wytrącaniu się parafiny w niższych temperaturach, ty wierzysz, że STP opracowało chemiczną substancję, która jest w stanie poprawić właściwości zwykłego paliwa. Prawda jest natomiast taka, że żaden z nas nie jest w stanie zrobić obiektywnego porównania żeby uzasadnić swój wybór.

Odpowiedz
PRZEMO
Administratorzy

I też nie wiadomo czy to nie jest jeden producent Biggrin

tapatalk

Jeśli ktoś cię atakuje - milcz nic go tak nie wkurzy jak twój spokój i milczenie.

Cheers Zapraszamy na VIII Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl - 20-22.05.2022 - PLANOWANY
Odpowiedz
kermitzaba
dlatego niewiadomą wolę zamienić w wiadomą i wiedzieć co w środku mam. Po kupnie na wysokich obrotach dławił mi się silnik, po STP sporo kopcił ale wykopcił co trzeba i wszystko ustąpiło. Jeździ normalnie i na tej podstawie twierdzę, że mi ten środek pomógł.

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

op Nie przekrzykiwać się tylko podawać kto co stosuje, i pisać swoje odczucia

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
tefege
Zarejestrowani

Mati - no ja to odbieram nie jako przekrzykiwanie się, tylko jako normalną rzeczową rozmowę na poziomie Biggrin Wyjaśniliśmy sobie po prostu pewne wątpliwości jakie mieliśmy względem swoich wypowiedzi. W końcu to forum dyskusyjne ;)

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

op Oczywiście masz rację, może i źle to napisałem Thumbup

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
wacio1967
Zarejestrowani

Ja nie stosuję nic. Leję ON FF bez dodatku ECO. Czyli czystą "rope", jak za dawnych czasów. Silnik ciszej chodzi i ma pełną moc.

[Obrazek: 1999809326_3.gif]
Odpowiedz
maciej1486
Zarejestrowani

Online
Wlalem czarny stp do ON i mam juz koncowke paliwa w baku to dopiero dzis zauwazylem ze auto tak jak by lepiej reaguje na gaz i lepiej przyspiesza lecz jak porzadnie wcisne gaz od 2000 do 3000 obr to puszam maly dymek za soba koloru ciemnego. Wczesniej nic nie dymilo czy to na postoju czy w trasie( sprawdzane poprzez jadacego za mna znajomego).

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-10-2015, 22:28 przez maciej1486.)

Diagnostyka aut osobowych--> DELPHI, DTT4ALL,VCDS


Odpowiedz
credo1
Zarejestrowani

(17-01-2014, 21:28)wacio1967 napisał(a): Ja nie stosuję nic. Leję ON FF bez dodatku ECO. Czyli czystą "rope", jak za dawnych czasów. Silnik ciszej chodzi i ma pełną moc.

Ze swojej strony mogę polecić ON z Tesco. Dlaczego? To jest czysty ON bez dodatków BIO. Dostawy są z Litwy. Kolor paliwa zupełnie inny nie żółty, a jasny, jakby lekko zielonkawy po zatankowaniu do przezroczystej bańki.
Do każdego tankowania dodaję też, 150-200 ml oleju do dwusuwów ravenol scooter.

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości