Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Wymiana tarcz i klocków hamulcowych


Tamik
Zarejestrowani

Dziękuję za podpowiedzi.
To jednak bez clipa się nie obejdzie. Za duże ryzyko uszkodzenia.
Wymieniam bo wyskoczyło mi 5,6 rys poprzecznych na lewej tarczy (pęknięcia).

Odpowiedz
Tamik
Zarejestrowani

Jestem po wymianie tarcz tylnych.
Jednak clip musi być podłączony ( przy ręcznym elektrycznym)

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-06-2015, 12:15 przez Tamik.)

Odpowiedz
marcin707
Zarejestrowani

Poczytałem i wywnioskowałem że bez kompa klocków z tyłu nie wymienie (elektryczny hamulec). Z przodu pikuś, już zmieniłem. Chyba że się mylę? 2009 1,5 dci

Odpowiedz
Tamik
Zarejestrowani

Nie mylisz się.

Odpowiedz
credo1
Zarejestrowani

Jak to jest ? Po zluzowaniu clipem hamulca elektrycznego można wkręcać/wciskać tłoczki? Bo samo nie pójdzie.

Odpowiedz
blazejk
Specjalisci

Jak wymieniałem w moim Grandzie to nic nie robiłem clipem. Zwolniłem tylko ręczny i wkręciłem tłoczki w zaciskach i nie ma problemu.

Grand Scenic II - 1,9dCi Confort Expression & Laguna II- 2,2dCi Automat Initiale Paris
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bezsensu" - król Julian
[Obrazek: 1601105.png]
Odpowiedz
maciej1486
Zarejestrowani

Dokladnie, u mnie w zwyklym było tak samo.

Diagnostyka aut osobowych--> DELPHI, DTT4ALL,VCDS


Odpowiedz
funkoval
Specjalisci

(29-01-2016, 23:13)credo1 napisał(a): Jak to jest ? Po zluzowaniu clipem hamulca elektrycznego można wkręcać/wciskać tłoczki? Bo samo nie pójdzie.
CLIP w S III jest potrzebny do zaadaptowania serwomotorków do nowej grubości tarcz lub klocków, nie do zwolnienia ręcznego - to robisz normalnie.

Odpowiedz
scrabi
Zarejestrowani

Online
(16-06-2015, 20:09)Mati napisał(a): z tyłu pewnie jak w innych wersjach tłoczek jest wciskany i wkręcany jednocześnie. Najlepiej użyć specjalnego klucza do wkręcania tłoczków.
Ja dorobiłem sobie kiedyś klucz sam i jednocześnie wkręcają delikatnie stukałem i dało radę(to było jak pierwszy raz wymieniałem,bo nie wiedziałem że trzeba go wkręcać)

 Zawsze do przodu, nigdy do tyłu. Biggrin 
Dostępne Ramki, wlepy i kubki z VI Zlotu, ........Oraz inne Gadżety....
Odpowiedz
credo1
Zarejestrowani

Zrobione, najpierw na zwolonionym hamulcu (silnik off) clipem włączyłem tryb przeglądu układu hamulcowego. Serwomotorki długo pracowały 5-7 sek. Po tym przeszedłem do demontażu. Tłoczek (z powodu braku zestawu do wkręcania) wkręcałem na przemian szczypcami i kluczem do tarcz szlifierek jednoczesnie wpychałem zapierając o jarzmo. Po wyczyszczeniu zacisku, jarzma i jego blaszek, nasmarowaniu prowadnic, włożeniu klocków skręciłem wszystko do kupy. Clipem wyłączyłem tryb przeglądu. Serwomotorki dopchnęły tłoczki na maxa i je poluźniły. Zalożyłem komplet klocków ROADHOUSE 2138700.
Dzięki za pomoc.

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości