Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

SCENIC I PH II Czy to spalanie jest normalne ?


adask04
Zarejestrowani

op Witam.

Jestem od pół roku posiadaczem Scenica 1.6 16V 107 KM z 2002 roku ze skrzynią automatyczną DP0 Biggrin

Wszystko byłoby spoko, gdyby nie to, iż spala on moim zdaniem troche za dużo paliwka Sad

Mam założoną instalkę LPi Vialle z Holandii ( wtrysk gazu w fazie ciekłej ) i spalanie wygląda następująco:

Cykl mieszany ( 11,5 l/100 km ) Jazda 17 km w jedną stronę w tym 5 km miasto.

Cykl na trasie ( 9,7 l/100 km ) jazda do 120 km/h ( wg. nawigacji 115 km/h )

Dodatkowo dziwi mnie wskazanie komputera pokładowego który pokazuje spalanie na trasie na poziomie 7,1 - 7,6 litra a w mieszanym 9 - 9,5 więc ta rozbieżność jak i samo spalanie wydaje mi się za wysokie o 1,5 - 2 litrów ;/.
Moja pierwsza sugestia to automatyczna skrzynia, ale on przy 120 km/h ma dopiero 3 tys obr/min a manual 3 tys ma przy 100 km/h więc powinno być spalanie mniejsze od manuala w trasie.

Druga sugestia to że gaz niby ma palić tyle co benzyny a nawet mniej a pali więcej, ale na benzynie wychodzi tak samo.
Komputer podaje 9,8 a w rzeczywistości wyszło 12,2 /100 PB 95
Automat zmienia biegi:
- z górki do 2,5 tys
- po prostej od 2,5 - 3 tys
- pod góre od 3 do 3,5 tys [ obr/min ]

więc pali tyle gazu co benzyny tylko, że i tego i tego troszkę za dużo chyba Down

Dodatkowo patrząc na spalanie chwilowe ciężko zejść poniżej tamtych wartości nawet jak jadę 90 /h to mam średnie 7/100 jadę 120 /h i mam 7,1 - 7,3 /100 więc to dziwne aby przy każdych prędkościach spalał tyle samo a gaz mam wciśnięty ledwo co aby tylko prędkość utrzymać.

W Reni wymieniłem świece oraz cewki, mam nowe letnie opony o klasie spalanie B więc myślę że w trasie to 8,5 /100 lpg to max chyba że się mylę Sad
Różnicy w spalaniu nie dało też czy jadę sam czy w 5 osób ... więc naprawdę coś chyba jest nie tak.

Jeszcze jeden dziwny objaw:
Po odpaleniu najczęściej po nocy zanim przełączy na gaz tak delikatnie telepie autem ( obroty nie falują )

Czy ktoś potrafi powiedzieć czy mam czegoś szukać, czy tak ma być ?
Jeśli mam szukać to co to może być ?

Pozdrawiam Biggrin

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

W cyklu mieszanym 11.5/100 lpg to nie jest wcale zły wynik
Wskazania komputera pokładowego:
Oczywiście ta rozbieżność jest jak najbardziej ok,

Druga sugestia..
gazu nie będzie palić tyle samo albo mniej a ok 10% więcej

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
Espera
Faza plynna? To instalka warta wiecej niz samochod Biggrin
Spalanie bedzie wieksze i nic z tym nie zrobisz. Masz tylko problem z serwisem. Chyba nikt w PL Ci tego nie zrobi.

Odpowiedz
pio555
Junior Administratorzy

zrobią nawet montują w PL tylko serwis takiej instalki kosztuje straszne pieniądze
spalanie w cyklu mieszany uważam za bardzo dobre biorąc po uwagę,że to automat
na komputer patrz z przymrużeniem oka

Scenic III PH II 2012r 1.6 dCi 167KM
Megane III PH II 2015r 1.6 dCi 146KM
Clio III Ph I 2006r 1.6 16V 110KM
Clio III Ph I 2006r 1.2 16V 75KM
Odpowiedz
Espera
Nie mowie, ze nie zrobia. Sa magicy. Wiele czytalem o tych instalkach ale nigdy nie montowalem. Cena powala a zysk w stosunku do fazy lotnej prawie zaden.

Odpowiedz
adask04
Zarejestrowani

op No ktoś kto montował musiał być kasiasty ;p instalka warta 2 tys euro ;p
No spalanie w mieszanym ale to moje mieszane to prawie płynna jazda ;p a w trasie 9,7 to trochę dużo moim zdaniem, ma ktoś z Was Scenica w manualu z tym silnikiem ? Czytałem że benzynki potrafi 6,5/100 spalić to gazu niech weźmie te 7,5 to w automacie do litra więcej ale to w mieście a w trasie to tak jak pisałem obroty ma mniejsze niż manual Biggrin

Z serwisem nie mam problemu bo raz ta instalacja jest bezobsługowa, tam się nic nie reguluje, nawet filtr jest niewymienialny ;) ale w razie problemu mam 2 warsztaty w Częstochowie co się nią zajmują ;) mają kompa do niej ;)

A benzyny wyszło mi tyle samo co gazu bo sprawdzałem i komp przekłamuje w obydwóch przypadkach i w obydwóch jest w mieszanym 11,5 - 12 /100 a benzyny to już na pewno za dużo Sad

Odpowiedz
pio555
Junior Administratorzy

nie wiem jak teraz ale kiedyś czytałem na jakimś forum,ze ta instalka do 4 cylindrowca kosztuje od 6000

co do spalania zależy jak kto jeżdzi
mnie dci pali w trasie 5,5 a w mieście 7,5 Mati zaraz powie ,że dużo ale jak tak jeżdżę choć wiem,że ten silnik potrafi spalić dużo mniej (mój rekord 3.7)
może i Ty tak masz

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-08-2014, 21:44 przez pio555.)

Scenic III PH II 2012r 1.6 dCi 167KM
Megane III PH II 2015r 1.6 dCi 146KM
Clio III Ph I 2006r 1.6 16V 110KM
Clio III Ph I 2006r 1.2 16V 75KM
Odpowiedz
miro
Moderatorzy

Moja 2 litrówka pali średnio 7,5 litra,bez gazu Thumbup

"Ludzie,którzy twierdzą,że czegoś nie da się zrobić, nie powinni przeszkadzać ludziom którzy właśnie to robią."

                                                               
  Cheers Zapraszamy na VI Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl -Sielpia Wielka 14-16 czerwiec 2019 roku
Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

pio555 napisał(a):co do spalania zależy jak kto jeżdzi
mnie dci pali w trasie 5,5 a w mieście 7,5 Mati zaraz powie ,że dużo ale jak tak jeżdżę choć wiem,że ten silnik potrafi spalić dużo mniej (mój rekord 3.7)
może i Ty tak masz
Pio pewnie, że nic nie powiem Thumbup ja nie mam takiego dużego miasta więc różnica i w spalaniu jest.

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
Espera
Taki wynik spalania mozna miedzy bajki wsadzic tym bardziej w automacie. Gaz musi swoje wziac, wiec niemwierz w cuda. Mniejsze spalanie=slabszy silnik i mozliwosc zniszczenia silnika.
Mowisz, e filtr jest niewymienialny? Jesli tak, to ja bym zalozyl. Po 10-15000 km zdziwisz sie co mozna w gazie znalezc. Radze Ci zaloz filterek. Nie zaszkodzi a na pewno pomoze. Uwiez mi, wie co mowie.

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

2 gości