Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

SCENIC I PH II Czy to spalanie jest normalne ?


adask04
Zarejestrowani

op No dobra ale piszecie o spalaniu gazu, a co zatem ze spalaniem benzyny na poziomie 12/100 w trybie mieszanym ktore mi wyszlo ? Tez normalne ?

Nie wiem sprawdze sonde i wtryski bo mnie sie wydaje duzo za duze Biggrin

Odpowiedz
Espera
12 na pb to duzo. Moj spija przy ciezkiej nodze max 8,5

Odpowiedz
pio555
Junior Administratorzy

Adask po pierwsze na Clip moze coś wyrzuci filtr powietrza swiece moze ktoreś koło trzyma

wysłano z telefonu LG Optimus L9 II

Scenic III PH II 2012r 1.6 dCi 167KM
Megane III PH II 2015r 1.6 dCi 146KM
Clio III Ph I 2006r 1.6 16V 110KM
Clio III Ph I 2006r 1.2 16V 75KM
Odpowiedz
adask04
Zarejestrowani

op Filtr powietrza wymieniany, świece też, koła sprawdzane i nie blokują, przy wymianie oleju w skrzyni podłączali pod kompa i ani w silniku ani w skrzyni żadnych błędów nie ma...

No więc właśnie 8,5 pb/100 w mieszanym to ja rozumiem Biggrin

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-08-2014, 20:33 przez adask04.)

Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

Może Ci kłamać sonda lambda albo przepływomierz lub poprostu nie urągając Twoim umiejętnościom, może poprostu nie wyczułeś tego automatu jeszcze dobrze. Mi służbowa skoda też pali od 6,6 do trochę ponad 10L. Dużo zależy od tego jaką drogą jadę i jak bardzo się śpieszę.

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
pio555
Junior Administratorzy

jak miałem Astre IV cdti tez 10 w mieście potrafiła łyknąć

adask04 napisał(a):Komputer podaje 9,8 a w rzeczywistości wyszło 12,2 /100 PB 95
a jak mierzyłeś to spalanie od pełnego do pełnego zbiornika?

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-08-2014, 20:48 przez pio555.)

Scenic III PH II 2012r 1.6 dCi 167KM
Megane III PH II 2015r 1.6 dCi 146KM
Clio III Ph I 2006r 1.6 16V 110KM
Clio III Ph I 2006r 1.2 16V 75KM
Odpowiedz
funkoval
Specjalisci

wiadomo, nie ma to jak samochód służbowy, pali ile wlejesz Biggrin
dopóki nie wrzuciłem na luz, golfiak (TSI, 103kW) łykał 9 bez kaszlu (zwijał asfalt i stawał dęba), 11 w korku, 13 w korku zimą (jazda typu stop&go - Modlińska przed otwarciem mostu Północnego, 2 km jechało się 30-40 minut)

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

Pio dobrze zapytałeś jak zmierzył to średnie, jeśli od pełnego do pełnego to rozumiem, ale jeśli na jakieś dolewki to też może być mało wiarygodne

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
pio555
Junior Administratorzy

Mati napisał(a):ale jeśli na jakieś dolewki to też może być mało wiarygodne
taki pomiar jest niewiarygodny

Scenic III PH II 2012r 1.6 dCi 167KM
Megane III PH II 2015r 1.6 dCi 146KM
Clio III Ph I 2006r 1.6 16V 110KM
Clio III Ph I 2006r 1.2 16V 75KM
Odpowiedz
adask04
Zarejestrowani

op Dlatego chce sprawdzić właśnie sonde i przepływke i czy gdzieś wtryski nie leją.

Niestety, spalania nie mierzyłem od pełnego do pełnego bo mnie póki co nie stać na pełny bak benzyny Sad ponieważ jeżdżąc na gazie spadają też kilometry do przejechania na benzynie i zapala sie rezerwa przed pomiarem zatankowałem 10 litrów i jeździłem na benzynie do zapalenia się rezerwy, następnie znów 10 litrów i sprawdziłem ile km przejechałem do zapalenia się rezerwy. Jako że zarówno po 1 jak i 2 tankowaniu trasy jakie pokonywałem były można powiedzieć jednakowe ( po prostu jeżdżę na stałej trasie ;p ) rezerwa zapaliła się w tym samym momencie, więc pomiar można uznać za jako tako wiarygodny. Nie ma czegoś takiego że się zapali a po chwili zgaśnie tylko jak już się zapali 1 raz to się świeci Biggrin

Spalanie wyszło podobne do tego na gazie co tym bardziej potwierdza że pomiar jest wiarygodny bo na tej instalce ma palić tyle samo a nawet mniej gazu co benzyny i ma większą moc. Większej mocy nie odczuwam ale brak jakiejkolwiek różnicy tak Biggrin Co do spalania na mniejsze nie liczę ale na takie samo fajnie by było Biggrin i przede wszystkim mniejsze od obecnego Biggrin

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości