Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

SCENIC I PH II Jak wymienić olej w skrzyni biegów.?


miro
Moderatorzy

Mam oryginalny. Jak chcesz to Ci wyślę Thumbup

"Ludzie,którzy twierdzą,że czegoś nie da się zrobić, nie powinni przeszkadzać ludziom którzy właśnie to robią."

                                                               
  Cheers Zapraszamy na VI Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl -Sielpia Wielka 14-16 czerwiec 2019 roku
Odpowiedz
andrzej27r
Specjalisci

dobrze się odkręca te motylki odwróconym kurkiem tzw motylkiem z zaworów kulowych jak na foto :
[Obrazek: 8ff981c20002.jpg] [Obrazek: aa5906c8f6a8.jpg]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-09-2014, 18:03 przez andrzej27r.)

Odpowiedz
adi84
Zarejestrowani

op O to git. U mnie ten korek wygląda tak może jakos go odkrece.    

    a spustowy to ten chyba???

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-09-2014, 18:29 przez adi84.)

Odpowiedz
miro
Moderatorzy

To masz załatwione,daj adres na PW w poniedziałek wyślę.
Zapodaj fotę skrzyni od spodu to Ci go zaznaczę Thumbup

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-09-2014, 18:37 przez miro.)

"Ludzie,którzy twierdzą,że czegoś nie da się zrobić, nie powinni przeszkadzać ludziom którzy właśnie to robią."

                                                               
  Cheers Zapraszamy na VI Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl -Sielpia Wielka 14-16 czerwiec 2019 roku
Odpowiedz
pauliosss
Zarejestrowani

A można mieszać oleje? Ja miałem kiedyś robioną skrzynie podobno i mam teraz mało oleju, a nie będę całego zmieniać bo będę musiał wymienić uszczelniacz wybieraka i łożysko z uszczelniaczem półosi. Po przedni właściciel jak go pytałem o olej jaki wlał do skrzyni, to odpowiedział mi że nie pamięta, ale jakiś hydrauliczny, Ja mówię może ELF bo taki idzie na oryginał, a on że nie wie, ale nie ELF bo elf nie posiada hydraulicznych olei, więc po takiej wiedzy jaką posiadał, dałem sobie spokój z dalszymi rozmowami. Myślę że jest wlany 75W80, może ci co robili mieli pojęcie. Mam zamiar zakupić olej pierwszy lepszy 75W80 aby dolać, bo brakuje z 2-3cm od korka wlewu więc sporo. Nie zaszkodzi jak jest taki sam, a jak jest inny wlany to coś może zaszkodzić??? Niby w dzisiejszych czasach oleje są mieszalne...

Odpowiedz
blazejk
Specjalisci

Ja bym wymienił cały olej to aż takiego majątku nie kosztuje a dla skrzyni na pewno lepiej.

Grand Scenic II - 1,9dCi Confort Expression & Laguna II- 2,2dCi Automat Initiale Paris
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bezsensu" - król Julian
[Obrazek: 1601105.png]
Odpowiedz
pauliosss
Zarejestrowani

Tez tak planuje zrobić, ale to gdzieś w lipcu. Wymienię uszczelniacz wybieraka i półosi. A na razie doleje, bo lepiej żeby był niż mało. Piąty bieg słychać 50-70km/h wycie delikatne. Może właśnie że mało oliwy... Kupiłem mieszalny zamiennik 75W80

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi pauliosss za ten post post:
  • Kejkej
pauliosss
Zarejestrowani

Już i tak szlag trafi skrzynie, wcześniej czy później. Wchodzi ponad 3L oleju,a Moje przypuszczenia były dobre, dolałem litr i jeszcze nie ma stanu. Dokupiłem drugi i zobaczę ile jeszcze będę musiał dolać. Na piątym biegu ją słychać delikatnie (wycie). Że też wcześniej mi do głowy nie przyszło zajrzeć, zaraz po zakupie...

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-06-2015, 11:42 przez pauliosss.)

Odpowiedz
adi84
Zarejestrowani

op Ciężko się kłaść i sprawdzać poziom oleju skrzyni. U mnie po 2 latach i 50kkm wymienem olej ale stary był czarny jak smola.

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi adi84 za ten post post:
  • Kejkej
pauliosss
Zarejestrowani

u mnie do korka dostęp od góry jest bardzo dobry, lecz nie przyszło mi to do głowy...

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości