Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

SCENIC I PH II Zacinająca Sie dmuchawa


luki_pj
Zarejestrowani

Witam,

podepnę się pod temat bo mniej więcej podobne objawy mam.
Mianowicie 4 bieg w ogóle nie działa, na 1,2,3 biegu czuć smród jeżeli wentylator zadziała. Zdarza się że wentylator nie zadziała w ogóle.
Martwi mnie tylko ten smród... i czytając kilka tematów tutaj kieruje mnie wszystko na tą kostkę podłączeniową przy silniku. Co wy na to?
I czy wedle tego opisu kolegi demontażu dostanę się do tej kości połączeniowej gdzie są te rezystory?
Czy muszę się dostawać jakoś od góry i demontować deskę...
Dziwi mnie że jeżeli zadziała to tylko 1,2,3 bieg, a czwarty nie.

Życie, to droga prowadząca do śmierci- im ta droga dłuższa, tym lepiej.
Odpowiedz
blazejk
Specjalisci

Najlepiej wyciagnij wentylator i zobacz co się z nim dzieje podczas włączania - w phII demontaż to 10minut, wyciągasz filtr kabinowy a potem trzy śruby na klucz 7 i delikatnie wyciągasz wentylator.

Grand Scenic II - 1,9dCi Confort Expression & Laguna II- 2,2dCi Automat Initiale Paris
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bezsensu" - król Julian
[Obrazek: 1601105.png]
Odpowiedz
luki_pj
Zarejestrowani

Usterka zdiagnozowana, uszkodzony rezystor dmuchawy... nr części 7701046941
Trzeba nabyć i wymienić i będzie Git.
Przy okazji jak silnik ściągnięty, to wyczyszczony komutator z nalotów i zakonserwowany kontaktronem, dodatkowo zapryskane łożysko WD-40.

Życie, to droga prowadząca do śmierci- im ta droga dłuższa, tym lepiej.
Odpowiedz
adinos
Zarejestrowani

to i ja mam pytanie scenik 05 1,9dci tak jak u klegi nie było 4biegu a potem padły pozostałe czuć było smród okazało się że spaliła sie kość łącząca kable idące od dmuchawy do rezystora co jest przyczyną nie wiem i jeszcze takie pytanko gdzie i czy wogule jest komutator bo w moim go niema i czy jest potrzebny

Odpowiedz
PRZEMO
Administratorzy

Szukaj tematu rezystor dmuchawy

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Jeśli ktoś cię atakuje - milcz nic go tak nie wkurzy jak twój spokój i milczenie.

Cheers Zapraszamy na VIII Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl - 20-22.05.2022 - PLANOWANY
Odpowiedz
jarojas
Zarejestrowani

Wal jak w dym.

http://www.scenic-forum.pl/Watek-SCENIC-...a-dmuchawy

Odpowiedz
adinos
Zarejestrowani

oki spoko właśnie tak to zrobiłem tylko że ja nie mam tej części ze srebrnymi płytkami to jest chyba radiator

Odpowiedz
PRZEMO
Administratorzy

Klimatronic czy manual?

Jeśli ktoś cię atakuje - milcz nic go tak nie wkurzy jak twój spokój i milczenie.

Cheers Zapraszamy na VIII Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl - 20-22.05.2022 - PLANOWANY
Odpowiedz
adinos
Zarejestrowani

manual czy w manualu radiator jest nie potrzebny

Odpowiedz
PRZEMO
Administratorzy

Jest w manualu bo w białym wymieniałem trzeba było cały kokpit rozebrać

Jeśli ktoś cię atakuje - milcz nic go tak nie wkurzy jak twój spokój i milczenie.

Cheers Zapraszamy na VIII Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl - 20-22.05.2022 - PLANOWANY
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości