Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

SCENIC II PH I Jaka temp z nawiewu przy ustawieniu na 15'C?


ryba
Zarejestrowani

op Witam. Pytanko takie mam do Was, mianowicie mam Scenic II silnik f4r, przy ustawieniu klimatronika bez klimy na 15'C z nawiewu leci nazwijmy to "letnie" powietrze. Czy nie powinno byc tak że przy ustawieniu temp. na min powinno leciec zimne powietrze?

Odpowiedz
Espera
Jesli klima wylaczona a ustawisz temp. Nizsza niz zewnetrzna to leci takie jak na zewnatrz. Jak ma schladzac jak klima nie dziala?

Odpowiedz
blazejk
Specjalisci

ryba napisał(a):przy ustawieniu klimatronika bez klimy na 15'C z nawiewu leci nazwijmy to "letnie" powietrze

To jest normalne zachowanie, bo wtedy układ wentylacji działa tak samo jak w aucie bez klimatyzacji (np.: czy w polonezie jak ustawisz temperaturę min to będzie leciało zimne - nigdy jak już to poleci letnie czyli takie jak na zewnątrz ewentualnie troszkę chłodniejsze przez to że wentylator się kręci co powoduje minimalne ochłodzenie powietrza),a jak chcesz zimne powietrze to naciskasz AC lub AUTO.

Grand Scenic II - 1,9dCi Confort Expression & Laguna II- 2,2dCi Automat Initiale Paris
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bezsensu" - król Julian
[Obrazek: 1601105.png]
Odpowiedz
ryba
Zarejestrowani

op To może inaczej, czy to normalne jeśli przy ustawieniu temp na 15' z kratek nawiewu leci znacznie cieplejsze powietrze niż jest na zewnątrz? (dajmy na to że na zewnątrz jest. 20' a z kratek leci odczuwalnie cieplejsze)

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

jest taka opcja że może lecieć ciut cieplejsze, w końcu wlot powietrza masz nad maską może jakieś cieplejsze powietrze prosto z silnika łapię Thumbup

A tak serio to na pewno nie powinno być jakoś duża różnica, to po 1. Jeśli chcesz mieć chłodniejsze możesz włączyć klimę bądź pootwierać okna. Jeśli klima działa ok, jak ustawisz np 25st leci cieplutkie -nie powinieneś się niczym martwić.

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
mojzesz92
Moderatorzy

w pracującym silniku nie ma praktycznie nic(oprócz sprężarki klimy) co mogłoby chłodzić powietrze. jest oczywiście chlodnica ale ona nie do tego służy. Jedyne ewentualne ochłodzenie uzyska się poprzez wiatraczki ale nie będzie ono znaczne

Odpowiedz
funkoval
Specjalisci

mojzesz92 napisał(a):ewentualne ochłodzenie uzyska się poprzez wiatraczki
blazejk napisał(a):wentylator się kręci co powoduje minimalne ochłodzenie powietrza

ochłodzenie pozorne (odczucie wywołane "wiatrem"), bo przecież nie wynika z odbioru ciepła przez jakiś czynnik o temperaturze niższej, niż temperatura nawiewanego powietrza.

Odpowiedz
Nygus
Zarejestrowani

(10-09-2014, 17:59)ryba napisał(a): To może inaczej, czy to normalne jeśli przy ustawieniu temp na 15' z kratek nawiewu leci znacznie cieplejsze powietrze niż jest na zewnątrz? (dajmy na to że na zewnątrz jest. 20' a z kratek leci odczuwalnie cieplejsze)

Witam 
Kolego ja mam tak samo i jest to tez dla mnie dziwne , powietrze jest zdecydowanie za ciepłe .

dodam jedynie , że do tej pory miałem doświadczenia z japończykami i tam jak ustawię bez klimy temp na min to jest zdecydowanie zimniejsze powietrze z nawiewu względem powietrza na zew.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-07-2018, 07:46 przez Nygus.)

Odpowiedz
Jacos
Zarejestrowani

Mam tak samo. Zdziwiło mnie to ponieważ w pochmurny dzień nagle w aucie zrobiło się duszno a nawiew na 15' . Posiadam autko od tygodnia więc nie wiem czy to norma w scenicu lecz wcześniejsze samochody nie dmuchały ciepłym. Jak rozwikłam problem a raczej mój mechanik to dam znać.

Odpowiedz
haszczurur
Zarejestrowani

U mnie taki problem nie występuje i tak np. na zewnątrz 21 stopni, na wyświetlaczu ustawiam 15 i klima wyłączona to leci chłodne powietrze. Jedyna różnica to taka, że powietrze nie jest tak zimne i orzeźwiające jak podczas włączenia AC. Na pewno jest różnica pomiędzy 15 z klimą a 15 bez klimy ale nie tak żeby bez klimy leciało ciepło z nawiewu przy ustawieniu minimum na wyświetlaczu.

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości