Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

[K] Scenic RX4, Scenic II, Laguna I, Citroen C5..inne


mercury3
Zarejestrowani

op Witajcie!

aktualnie posiadam Scenica I PH2 2.0 RXI i z uwagi na pojawiającą się rdzę rozważam zmianę na inne auto. Budżet to 10, max 12tys. W grę wchodzi tak naprawdę Scenic RX4 (bardzo chętnie), Scenic 2, może jakieś Megane 2. Myślę też nad Citroenem Xsara Picasso lub C5. Może ktoś z Forumowiczów może polecić auto tego typu, albo są jakieś inne propozycje? Biggrin Na pewno minimalna wielkość to segment Megane.

Z góry dzięki za info!
Pozdrawiam,
Marcin

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-09-2014, 14:57 przez Asia.)

Mati
Zarejestrowani

Kolego pomożemy,kto ma blisko oglądnie, dopowie. Wklejaj linki z ogłoszeń w tym temacie i myślę, że na pewno ktoś pomoże...
jasna sprawa że preferujemy "sceniki"

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
mercury3
Zarejestrowani

op generalnie raczej nastawiam się na auto po Klubowiczu z tego forum lub z PIKURa niż z rynku. Auto które mam aktualnie ma pewną historię, udokumentowany przebieg, bardzo dużo rzeczy zrobionych przeze mnie itd. Nie zamienię na ściągane z Niemiec od "dziadka co jeździł do kościoła" :P To już wolę zainwestować ponownie w swojego i jeździć, dozbierać kasę i potem szukać SIIPHII.
Swoją drogą jak tak patrzę po cenach to chyba w moim budżecie SIIPHI nie do końca się mieści. Ale może RX4 by ktoś sprzedawał? Biggrin

Espera
RX4 będzie droższe

PRZEMO
Administratorzy

I niestety moim zdaniem kosztowniejsze w eksploatacji

tapatalk

Jeśli ktoś cię atakuje - milcz nic go tak nie wkurzy jak twój spokój i milczenie.

Cheers Zapraszamy na VIII Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl - 20-22.05.2022 - PLANOWANY
Espera
Dokładnie tak

mercury3
Zarejestrowani

op że droższy to się domyślam, pytanie tylko czy jest to faktycznie taka drastyczna różnica?
Rozmawiałem w międzyczasie z blacharzem u którego robiłem prawą stronę - 1500zł za: wspawanie osłony progu + tylna reperaturka + malowanie. Do tego 400zł za ponowne malowanie tylnego nadkola z prawej strony (przytartego przez mą narzeczoną 4 miesiące po odbiorze auta od lakiernika). To daje 1900. Do tego zauważyłem na przednim słupku oraz na dachu drobne wyszczerbienia lakieru (2sztuki wielkości łebka od szpilki, w środku widać rdzawy nalot). Zaraz się okaże, że całą furę trzeba malować..

blazejk
Specjalisci

To coś drogiego masz tego lakiernika - w poprzedniej Lagunie jak dałem do zrobienia lewy tył to wyszło niecałe 800zł a zrobione było :
- wstawienie progu (brak elementów i lakiernik musiał ukształtować blachę ręcznie)
- demontaż zderzaka + spawanie plastikowego zderzaka + malowania zderzaka i jego montaż
- malowanie drzwi
- malowanie błotnika

I dodam jeszcze że to był lakier metalic z perłą.

A teraz w Lagunie mam do wyciągnięcia kawałek tylnego błotnika + pomalowanie błotnika i klapy bagażnika to w sumie ma kosztować 300zł a lakier też z dodatkiem perły.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-09-2014, 12:54 przez blazejk.)

Grand Scenic II - 1,9dCi Confort Expression & Laguna II- 2,2dCi Automat Initiale Paris
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bezsensu" - król Julian
[Obrazek: 1601105.png]
mercury3
Zarejestrowani

op Warszawa ma swoje prawa.. :P za to kolega robił u lakiernika w Radomiu C-klasę W203 - malowane 7 elementów za 1400zł.. Ale już jakość nie ta, zacieki, nieładne wykończenia..

blazejk
Specjalisci

Ja poprzednią Lagunę robiłem prawie 4 lata temu i jak na razie "kwiatki" nie wyszły a ma ona 15 lat.

Grand Scenic II - 1,9dCi Confort Expression & Laguna II- 2,2dCi Automat Initiale Paris
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bezsensu" - król Julian
[Obrazek: 1601105.png]




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości