Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

SCENIC I PH I Problem z obiegiem zamknietym/otwartym nawiewu kabinowego


scotek
Zarejestrowani

op Witam wszystkich!

Mam pewien problem. W scenicu coś sie dzieje z silniczkiem/ciegnem zamykania klapy obiegu nawiewu kabinowego. Przy funkcji obiegu otwartego klapa sie otwiera, ale coś wydaje rytmiczny co 2-3 sekundy głośny klik. przy opcji obiegu zamknietego klapa sie zamyka i nie ma zadnych odglosów. Czy ktoś sie z tym spotkał i mógłby mi z tym pomóc ?

Pozdrawiam,
Patryk

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

Szczerze powiem, trzeba się do tego dobrać i rozebrać.. wiem że takie coś robił swego czasu Peter (rozbierał dosłownie cały środek) może ma jakieś foty albo mógłby coś więcej powiedzieć

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
staszeque
Zarejestrowani

Mam aktualnie ten sam wyżej wymieniony problem. http://www.scenic-forum.pl/attachment.php?aid=2643 ale jak się dostać do tej dmuchawy ? dojście jest od spodu czy od góry od strony tapicerki ?

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

tak jak sam podałeś link do manuala, dojście jest od spodu Biggrin fotel na maxa do tyłu, wkładasz głowę i już widzisz Biggrin

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
krzysztofk
Zarejestrowani

Wyrobione ząbki na silniczku obiegu zamkniętego.Dmuchawa od dołu,silniczek od góry.Jeśli nie używasz obiegu zamkniętego to najlepiej otworzyć klapkę i odpiąc kostkę od silniczka.

Scenic II ph II 2007 1,9dCi 131KM 
Diagnostyka komputerowa, mechanika, blacharstwo, lakiernictwo


Odpowiedz
staszeque
Zarejestrowani

Jeszcze tego nie zrobiłem ... mam nadzieję że się uda coś jutro lub najszybciej w weekendBiggrin jak zniweluję problem to się odezwę dzięki za pomoc

Odpowiedz
Marian1981
Zarejestrowani

Właśnie dobra rada to już z tego nie korzystac. Ja miałem w scenicI takie same objawy i w końcu w zime jak przełaczyłem na obieg zamknięty to tak już zostało i miałem akcję z parowaniem szyb. Niestety z powodu mrozu nie było możliwości robienia tego pod blokiem samemu i trzeba było zapłacić mechanikowi 150 pln. To jest silniczek w takiej czarnej prostokątnej obudowie, dojscie od środka samochodu.

Odpowiedz
staszeque
Zarejestrowani

Kurczę gdzie on jest dokładnie ten silniczek... bo wyciągnąłem cały wentylator ... od spodu nigdzie nie widziałem tego silniczka. rękę wsadziłem w otwór od wentylatora i dotarłem aż do tej klapki która sprawia że przy zmianie obiegu się otwiera lub zamyka. najzabawniejsze jest to że ona działa tylko że jak się zamyka to jakby silniczek przeskakuje i dlatego muszę go znaleźć. Wyciągnięcie tego wentylatora naprawdę wymaga cierpliwości bo te śruby pomiędzy kablami to masakra... na razie mam złożone z powrotem. czy ktoś może mi dokładnie nakreślić jak go znaleźć ?

Odpowiedz
Marian1981
Zarejestrowani

Trzeba szukać czegoś takiego:
http://allegro.pl/renault-scenic-megane-...47157.html
...przynajmniej u mnie to tak wyglądało. Niestety sam tego nie robiłem.

Odpowiedz
staszeque
Zarejestrowani

Dzięki . Już do tego doszedłem że to dokładnie ten silniczek Biggrin tylko pytanie jak się do niego dostać dokładnie ... ;/

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości