Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

SCENIC II PH I Uszkodzona navi Carminat?


robacom
Zarejestrowani

op Witam, no i stało się kupiłem Scenica jak pisałem już wcześniej, ale oczywiście coś mnie podkusiło żeby zmienić język nawigacji z niemiecki/francuski na angielski i o ile z mapą nie było problemu to przy próbie aktualizacji softu moja navi zgasła i już nie odpaliła...Down (czarny ekran). Oczywiście przejrzałem wszystkie fora i zastosowałem się do instrukcji, żeby spróbować odpalić płytę z takim samym softem jaki był oryginalnie. Czyli wyjąłem czytnik z pod siedzenia, rozkręciłem go i włożyłem płytę z softem wcześniej ściągniętą z netu ale niestety navi nie ruszyłaDown Czy może ma ktoś płytę z taką wersją jaką potrzebuję? Czy jest szansa że to ruszy czy uwalił się czytnik jeżeli zastosowałem złą płytę i teraz tylko ratuje mnie pomoc jakiegoś fachmanaBiggrin

Poniżej fotki, które udało mi się zrobić przed awarią;)
   
   

Odpowiedz
blazejk
Specjalisci

A na początek bym proponował odłączyć akumulator na ok.30min i ponowne podłączenie go.
Musisz szukać wersje firmware 5.XX

A robiłeś całą operacje na włączonym silniku?

Grand Scenic II - 1,9dCi Confort Expression & Laguna II- 2,2dCi Automat Initiale Paris
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bezsensu" - król Julian
[Obrazek: 1601105.png]
Odpowiedz
robacom
Zarejestrowani

op Tak, cała operację robiłem na włączonym silniku, przez 1,5 godziny łudziłem się, że może jednak odpali ale nic z tego... ;) Soft który ściągnąłem to była wersja 5.30 (czy muszę szukać softu 5.00?) z dwóch rożnych źródeł... Dzisiaj odłączę akumulator i zobaczę, czy po odłączeniu musi być płyta w czytniku? Czy może ruszyć bez płyty?

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-10-2014, 14:15 przez robacom.)

Odpowiedz
blazejk
Specjalisci

Ja bym spróbował z softem 5.00, a później ewentualnie z 5.30.
Po podłączeniu aku najlepiej jakbyś miał w napędzie wersje 5.00.

Grand Scenic II - 1,9dCi Confort Expression & Laguna II- 2,2dCi Automat Initiale Paris
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bezsensu" - król Julian
[Obrazek: 1601105.png]
Odpowiedz
robacom
Zarejestrowani

op No i lipa... akumulator rozłączony na 40 min, w napędzie soft 5.30 (nie mogę znaleźć 5.00) i w dalszym ciągu czarny ekran, słychać jak "mieli" płytę ale efektu żadnego...Może ktoś z forumowiczów posiada oryginał softu 5.00? W ASO jeżeli się da to przywracanie do wersji fabrycznej softu nawigacji kosztuje 150pln... można to zrobić z CLIPA???

Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

Clip Ci tu nie pomoże. W poznaniu jest gość z forum laguny, który za trochę ponad stówkę wgrywa pl menu do nawigacji renault. Wysyła się do niego czytnik navi na jeden-dwa dni i wraca z już wgranym językiem. Tak przynajmniej jest w lagunach. Zanim poszukam tam kontaktu, cinas, Ty takich rzeczy nie robisz?

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
blazejk
Specjalisci

(03-10-2014, 22:44)robacom napisał(a): No i lipa... akumulator rozłączony na 40 min, w napędzie soft 5.30 (nie mogę znaleźć 5.00) i w dalszym ciągu czarny ekran, słychać jak "mieli" płytę ale efektu żadnego...Może ktoś z forumowiczów posiada oryginał softu 5.00? W ASO jeżeli się da to przywracanie do wersji fabrycznej softu nawigacji kosztuje 150pln... można to zrobić z CLIPA???
Wyślij mi na PW twoj @ a postaram ci się wysłać wersje 5.00.

Grand Scenic II - 1,9dCi Confort Expression & Laguna II- 2,2dCi Automat Initiale Paris
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bezsensu" - król Julian
[Obrazek: 1601105.png]
Odpowiedz
robacom
Zarejestrowani

op Poszło na PW, było by super:-D

Odpowiedz
blazejk
Specjalisci

Na razie jestem po za domem lae jak wrócę to postaram się coś odszukać.

Grand Scenic II - 1,9dCi Confort Expression & Laguna II- 2,2dCi Automat Initiale Paris
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bezsensu" - król Julian
[Obrazek: 1601105.png]
Odpowiedz
robacom
Zarejestrowani

op Oki

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości