Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Benzyna, diesel czy gaz? - Kalkulator


Bora
Kobiety

Mi w małym clio 1,2 instalacja gazowa zwróciła się w 8 miesięcy i nie wyobrażam sobie mieć auta bez LPG .
Przynajmniej jadę na stację , tankuję do pełna za max 80 zł - nie za 270 - i robię 500 km na jednym baku gazu .
a na odpalanie benzyna zawsze jest - ale to naprawdę za 50 zł benzyna wystarcza mi na 4-5 miesięcy

auto w samej benzynie - dla mnie mija się z celem . Diesel - nie przekonuje mnie i nie lubię dźwięku traktorka Biggrin

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-10-2014, 08:58 przez Bora.)

Odpowiedz
wolfik
Zarejestrowani

(04-10-2014, 07:44)PRZEMO napisał(a): A różnica w tym żeby instakacja gazu się opłacało. Jeśli osoba jeździ mało np 10000 km rocznie i chce autem przejezdzic rok to nie montuje gazu

tapatalk

Ola robi okolo 9000 rocznie ale i tak sie oplaca bo koorki warszawskie

Odpowiedz
metju
Zarejestrowani

(04-10-2014, 08:21)pio555 napisał(a): Ja jak kupie 2.0 nie gazuje na tyle co jeżdze 15kkm nie widze potrzeby

wysłano z telefonu LG Optimus L9 II
Też tak myślałem :-) Do pierwszych kilku tankowań benzyny :-)

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-10-2014, 09:46 przez metju.)

Odpowiedz
Maniek7
Zarejestrowani

Ja zastanowię się po roku przejadę ile przejadę zbieram rachunki za benzynę i sobie wyliczę czy mi się to opłaci na te 4-5 lat zakładać.

Odpowiedz
TomaszB
Moderatorzy

Możesz sobie prowadzić dziennik kosztów, ja to robię w motostacie, odnośnik w moim podpisie, ładnie później widać wszelkie koszty związane z autem. Ja robię około 6000 km rocznie i z ekonomicznego punktu widzenia gaz jest dla mnie średnio opłacalny ale jestem pewien, że następne będzie 1.6 16V lun 1.4 Tce z gazem.

Odpowiedz
Maniek7
Zarejestrowani

No właśnie ja obstawiam że też wyjdzie mi coś ok 6-7 tys. ale w 100% być pewien nie mogę więc zobaczymy za te kilka miesięcy.
Dzięki Tomasz za sugestie w wolnej chwili przyjże się temu dziennikowi Biggrin

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-10-2014, 15:56 przez Maniek7.)

Odpowiedz
mojzesz92
Moderatorzy

op Motostat też ja mam i jest idealny do tego. A kwestia samego zakładania gazu? Hmm chce taniej i sie opłaca to zakładam a jak chce benzyne jak miro to pomimi że jemu się opłaca go nie zakłada

Odpowiedz
Maniek7
Zarejestrowani

Ja w tej kwestii jak wspomniałem na razie się nie wypowiem bo nie mam udokumentowanego przebiegu oraz zużycia paliwa,jak będę miał już wszystko to wtedy pomyśle i zapytam się Was o radę w tej sprawie.

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

zgadzam się z poprzednikami, jeśli ktoś wie ile dokładnie przejeżdża km i w jakim czasie może sobie dopiero wyliczyć. Motostat również jest ok, ja również już 3 auto z kolei używam "dziennik kosztów" na autocentrum.

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
Espera
Jesli 6-7 kkm rocznie to po ok. Roku instalka sie zwraca. Tak srednio, wiec jesli chcesz dluzej jezdzic warto zalozyc

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości