Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

SCENIC I PH I Nie działa prędkościomierz w Scenicu.


Jablotron
Zarejestrowani

Witam,

Otóż w moim Scenicu 1.8 2002 ph2 miałem problem z czujnikiem ciśnienia ogumienia. Po wyjęciu zegarów okazało sie ze obcięty jest przewód masowy ( czarny). Pooglądałem, poszperałem, świerzy zakup... Cóż pomyślałem ze połączę go z drugim przeciętym przewodem. O dziwo błąd z ciśnieniem zniknął ale... Prędkościomierz za to przestał działać i nie nabija rownież kilometrów... Znów trzeba obciąć masę i sprawdzić ?

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

czuję że było coś dobrze grzebane w zegarach,
może jakieś inne kable są pomylone?

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
karol-73
Zarejestrowani

Witam. Właśnie poczytałem ten wątek i wychodzi na to że mam ten sam problem. Wymieniłem już impulsator (sprawdzałem nawet dwa, oryginalny i zamiennik), sprawdzałem też inny licznik i nic. Sprawdzałem masę, dołożyłem jeszcze jeden przewód masowy i dodatkowo przewód masowy do samej kostki od impulsatora i nic, nadal to samo, licznik jak wariował tak wariuje (przeważnie wskazówka leży na pozycji 0, ale są momenty gdy chwilowo pokazuje nawet 200 km/h) ). Jednak nie pomyślałem o tej końcówce, że mogła tam pozostać. Ale myślę, że jest to możliwe. Rozmawiałem kiedyś z jednym mechanikiem i powiedział, że jest coś w skrzyni biegów co napędza ten implusator, może to jest uszkodzone? Oczywiście przyłączam się do tematu i oczekuję porad. Jeżeli uda mi się jakoś uporać z tym tematem na pewno odpiszę. Pozdrawiam.

Odpowiedz
karol-73
Zarejestrowani

Witam ponownie. Przy impulsatorze są trzy przewody. Jeden z nich to masa, a pozostałe? Chyba jeden to zasilanie a drugi daje impuls do prędkościomierza. Tylko który to który? Ewentualnie jak sprawdzić czy nie mają gdzieś przerwy?

Odpowiedz
staszeque
Zarejestrowani

Rozwiązał ktoś ten problem prędkościomierza ?

Odpowiedz
mjek
Zarejestrowani

op A co sie dzieje z nim u Ciebie ?

Wysłane z mojego Tornado 348 przy użyciu Tapatalka

Fiat Stilo 1.9 JTD
Renault Scenic ph I 1.6
Odpowiedz
staszeque
Zarejestrowani

no u mnie konkretnie to wygląda tak. w poniedziałek wymieniałem akumulator i w piątek zaczął wariować prędkościomierz, w sobote jeszcze działał czasem, a w niedziele podczas trasy 80km przestał całkowicie działać. Dzisiaj mamy już następny poniedziałek i czy to może być skutek wymiany aku ? Prędkościomierz przestał działać wraz z licznikiem km.... , czyli tak jak to podejżwam że to wina impulsatora, jednakże w tym samym czasie zaczął mi się problem ze światłami stopu bo mrugają podczas hamowania i przy włączonym prawym kierunkowskazie... ;/ mam sc i phi od kilku miesięcy a już prawie wszystko w nim rozkręcałem xd

Odpowiedz
mjek
Zarejestrowani

op Nie działający prędkościomierz i licznik km to objawy impulsatora. Sprawdź go. Wyjmij z gniazda i na włączonym silniku zacznij kręcić tym patyczkiem od impulsatora. Jesli nie zacznie zliczac kilometrów a wskazowka predkosciomierza sie nie podniesie (potrzebujesz drugiej osoby) i w kostce od impulsatora jest prąd to impulsator do wymiany.

Wysłane z mojego Tornado 348 przy użyciu Tapatalka

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-07-2015, 18:18 przez mjek.)

Fiat Stilo 1.9 JTD
Renault Scenic ph I 1.6
Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi mjek za ten post post:
  • staszeque
staszeque
Zarejestrowani

Dzięki Biggrin

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

staszeque napisał(a):jednakże w tym samym czasie zaczął mi się problem ze światłami stopu bo mrugają podczas hamowania i przy włączonym prawym kierunkowskazie...
poprawić masę w tylnej lewej lampie... w instrukcjach jest podane dokładnie gdzie jest masa.
A może do sprawdzenia klemy itd coś wychodzi mi z elektryką

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości