Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

SCENIC II PH I Lewy przedni błotnik - problem


Malkontent
Zarejestrowani

op Ktoś zrobił mi przykrość uszkodził samochód. Nie wiem jakim sposobem tego dokonał, ponieważ nie widać żadnych śladów. Słowo "uszkodził" też nie jest może odpowiednie. Lepiej brzmi "naruszył integralność wizualną pojazdu". A mówiąc prościej wyrwał/wgniótł lewy błotnik. Tzn. nie wiem czy bardziej wgniótł błotnik, czy bardziej wyrwał tą część pod reflektorem. Z tego co widać zatrzaski nie są wyłamane. I teraz pytanie. Czy da się to jakość bezboleśnie zatrzasnąć, czy potrzebny blacharz.

[Obrazek: dd97aaf1143fd456m.jpg]

[Obrazek: 43fbfae767dac204m.jpg]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-10-2014, 07:58 przez Malkontent.)

Pozdrawiam...
Odpowiedz
blazejk
Specjalisci

Moim zdaniem najlepiej jakbyś wyciągnął nadkole (plastikowe) + demontaż lampi i zderzaka przedniego a wtedy zobaczysz o co "chodzi".

Grand Scenic II - 1,9dCi Confort Expression & Laguna II- 2,2dCi Automat Initiale Paris
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bezsensu" - król Julian
[Obrazek: 1601105.png]
Odpowiedz
Malkontent
Zarejestrowani

op
(15-10-2014, 08:07)blazejk napisał(a): Moim zdaniem najlepiej jakbyś wyciągnął nadkole (plastikowe) + demontaż lampi i zderzaka przedniego a wtedy zobaczysz o co "chodzi".

Czyli jak dla mnie to grubsza robota. Myślałem, że może jakość pstryk i wszystko wskoczy na miejsce. Dalej mnie ciekawi jak to zostało zrobione, jeżeli nie ma najmniejszej ryski na obu elementach.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-10-2014, 08:19 przez Malkontent.)

Pozdrawiam...
Odpowiedz
blazejk
Specjalisci

- ściągniecie zderzaka 10-15 minut
- demontaż lampy max.10 minut
- nadkole 5-10 minut

czyli 30 minut i wszystko się wyjaśni, myślę że maksymalnie 1 -1,5 godzinki i może ci się uda naprawić samemu a zaoszczędzone $$$ możesz przeznaczyć na inne ciekawsze rzeczy Thumbup

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-10-2014, 08:36 przez blazejk.)

Grand Scenic II - 1,9dCi Confort Expression & Laguna II- 2,2dCi Automat Initiale Paris
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bezsensu" - król Julian
[Obrazek: 1601105.png]
Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

Dokładnie, próbuj sam. Zdjęcie zderzaka jest łatwiejsze niż Ci się wydaje.

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
Espera
Sądzę, że może ktoś cofał i się oparł o szczeniaka. Dlatego się wypięło i nie ma śladów. Zrób jak piszą wyżej.

Odpowiedz
blazejk
Specjalisci

Żeby ściągnąć zderzak ma przy każdym nadkolu jedną śrubę na klucz 7, potem pod maską masz kilka zatrzasków i jedna lub dwie śruby na torx 25, od strony płyty pod silnikiem są trzy śruby na klucz 10, potem delikatnie ciągniesz za zderzak gdzie łączy się z błotnikiem przy kołach a potem do przodu i zderzak masz ściągnięty.

Nadkole jest na kilku dużych kołkach i chyba jednej śrubie przy błotniku/drzwiach

A same światło jest chyba na 3 lub 4 śrubach na klucz 10 tylko delikatnie wyciągaj klosz żebyś czegoś nie połamać.

Grand Scenic II - 1,9dCi Confort Expression & Laguna II- 2,2dCi Automat Initiale Paris
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bezsensu" - król Julian
[Obrazek: 1601105.png]
Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi blazejk za ten post post:
  • Malkontent
Malkontent
Zarejestrowani

op Teraz jestem w pracy i nie mam nawet narzędzi, ale sam opis demontażu mnie przeraził. Ja raczej jestem mało zdolny manualnie Sad

Pozdrawiam...
Odpowiedz
blazejk
Specjalisci

Jak chcesz to moge ci jutro porobić fotki i po zaznaczać co trzeba zrobić.
Ale demontaż jest banalnie prosty bez porównania z demontażem boczków w bagażniku w Grandzie Biggrin

Na pewno sobie poradzisz.

Grand Scenic II - 1,9dCi Confort Expression & Laguna II- 2,2dCi Automat Initiale Paris
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bezsensu" - król Julian
[Obrazek: 1601105.png]
Odpowiedz
Malkontent
Zarejestrowani

op Spróbuję po południu. Jeżeli nie dam rady, to poproszę o fotki.

P.S.
Ufff... Udało się bez demontażu. Przyszedł silny człowiek, popatrzył, podumał, tu złapał, tam przytrzymał... Szast-prast i gotowe Clap

Niemniej dziękuję wszystkim za rady.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-10-2014, 14:54 przez Malkontent.)

Pozdrawiam...
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości