Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

SCENIC II PH I Problem z tempomatem.


Oktawiusz
Zarejestrowani

Tomek, może być pare przyczyn. Może Ci coś nie łączyć, taśma którą Ty masz może mieć jakieś problemy. Trzeba sprawdzić wszystko po kolei.

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
blazejk
Specjalisci

U mnie przy fabrycznym też był podobny problem, ale przeczyszczenie styków przycisków pod poduszką w kierownicy pomogło.

Grand Scenic II - 1,9dCi Confort Expression & Laguna II- 2,2dCi Automat Initiale Paris
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bezsensu" - król Julian
[Obrazek: 1601105.png]
Odpowiedz
trolix
Zarejestrowani

Witam . Mam problem z tempomatem , przed wymianą zerwanej taśmy wiadomo nie działał więc dziś został założony sprawny zwijacz który wrócił z naprawy z El Cars po zamontowaniu i przejechaniu kilku kilometrów tempomat ponownie odmówił posłuszeństwa. Nie wyświetla się żaden błąd ,ogranicznik działa...co może być za przyczyna szukać raczej przy kierownicy czy przy pedałach

Odpowiedz
trolix
Zarejestrowani

Witam. Problem z tempomatem powrócił podczas jazdy raz na wertepach raz na dobrej drodze wylancza się i da się go ponownie włączyć a raz jest tak że nie da się go uruchomić. Pytanie takie czy gdyby to był jakiś luz przy czujnikach z ABS to była by informacja na desce?? W przypadku gdy się wylanczal próbowałem ponaciskac pedały sprzęgła lub hamulca czy może coś się nie wiesza lecz nie przyniosło to żadnego efektu . Po wpięciu pod komputer żadnych błędów. Gdzie można szukać przyczyny?.

Odpowiedz
halasma
Zarejestrowani

Sprawdz swiatla stop.
Dzis, po wczorajszych deszczach, nie moglem odpalić tempomatu. Brak reakcji. Ogranicznik zalaczalo. Po jakis 15km wywalilo blad elektroniki. Stanalem, wylaczylem silnik....i tadam. Bledu brak.
Ale po chwili wrocil. Juz mialem zamawiac tasme, ale....w szybie innego auta nie widze zeby stop dzialal. Dzialala tylko lampka w klapie.

Po odkreceniu lampy, okazuje sie ze wtyczka cala mokra. Wydmuchane, psikniete kontaktem, i swiatla stop wrocily. No to dalej w trase...i tadam, temponat dziala, bledy nie pojawily sie.
Tak ze sprawdz swiatla tylne.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz
Tomasz Plaskiewicz
Zarejestrowani

Witam, jestem tu nowy i liczę że dzięki Wam poradzę sobie z problemem. Ogranicznik działa jak trzeba - i przy okazji niego sprawdziłem - + oraz R. Jak włączam tempomat to czasem się załączy a czasem nie. Ogólnie nie zauważyłem żadnej zasady. Próbowałem dociągać sprzęgło i hamulec ale to nie pomaga. Na pewno wszystkie przyciski dzialaja. Problem jest gdzie indziej. Może ktoś miał podobnie?
pio555 napisał 17-07-2019, 18:06:
Zapraszamy do przywitania się z innymi użytkownikami. Pierwszy post zgodnie z regulaminem pkt.4 powinien znajdować się w Powitaniach.
Kolejny post proszę napisać w Powitaniach. http://www.scenic-forum.pl/Forum-Powitania

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-07-2019, 18:06 przez pio555.)

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości