Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

SCENIC II PH I Nie działają szyby elektryczne


maciej1486
Zarejestrowani

Online
A nie masz przypadkiem ,,blokady otwierania szyb,, ?

Odpowiedz
bartas
Zarejestrowani

op Ostatnia ta blokada coś mi zwariowała. Zawsze jeżdżę z włączoną - parę dni temu chciałem ją wyłączyć i to nie zadziałało za pierwszym razem.
Może ona coś namieszała. Może podepnę pod komputer.
Acha i ta blokada na przednie szyby chyba nie ma wpływu.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-10-2014, 16:06 przez bartas.)

Odpowiedz
andrzej27r
Specjalisci

tylko tylne

Odpowiedz
Maniek7
Zarejestrowani

A może być to wina/błąd kompa?

Odpowiedz
bartas
Zarejestrowani

op Komp nic nie pokazał. Zostało sprawdzić kostkę pod fotelem. Ewentualnie potem demontaż boczków, ale w to wątpię bo dziwnie, że akurat padła szyba tył i przód.

Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

Ta kostka integruje wiele elementów w aucie. To pierwszy podejrzany


Mobile

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
bartas
Zarejestrowani

op Zrobiło się cieplej to i zacząłem szukać winnych nie działających szyb. Zajrzałem pod fotel kierowcy. Są tam dwie albo i więcej kostek. Są też jakieś bezpieczniki. Za co są one odpowiedzialne ?
Kostki wyglądają na suche, nie zaśniedziałe.
Która kostka jest odpowiedzialna za działanie szyb ?
Nadal działa mi tylko moja szyba - reszta nie "gada".

Odpowiedz
Maciej
Zarejestrowani

W moim przypadku padły na tyle :/ zdemontowalem boczek napięcie do oświetlania działa natomiast reszta już nie sprawdzalem nie dochodzi napięcie do sterowników szyb :/ nie miałem czasu na rozebranie wnętrza w senie dokonanie się do kostki, ale pewnie tam tkwi problem udało mi się spsikac ja kontaktem ale nic nie dało wiec bartas pewnie ciebie to tez czeka. Sprawdź na początek czy ci dochodzi napięcie do wtyczek szybciej zdemontujesz boczek niż dokopiesz się do R2

Odpowiedz
bartas
Zarejestrowani

op Zdjąłem boczek drzwi pasażera - okazało się, że nie było styku na kostce- docisnąłem i działa.

Z tylnymi szybami już gorzej. Nic nie daje ruszanie kostkami - pozostało brać miernik w łapę i sprawdzić czy prąd dochodzi.

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi bartas za ten post post:
  •
cinas
Specjalisci

Jak masz szyby impulsowe i sprawdziłeś kostkę R2 pod fotelem kierowcy to padał moduł od szyby , w 99% temat do naprawienia

Diagnostyka, aktywacje, konfiguracje CLIP, Renault Commander
Naprawy elektryki/elektroniki - kontakt pw.  www.tele-elektro-bis.pl


Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości