Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

SCENIC III gdzie jest rezystor dmuchawy


deqq
Zarejestrowani

op witam,

tak jak w temacie, czyli:

gdzie jest rezystor dmuchawy

Odpowiedz
krzysztofk
Zarejestrowani

[Obrazek: 021eedc2ec468accmed.jpg]

Scenic II ph II 2007 1,9dCi 131KM 
Diagnostyka komputerowa, mechanika, blacharstwo, lakiernictwo


Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi krzysztofk za ten post post:
  • funkoval
funkoval
Specjalisci

wg mnie fotka przedstawia lewą stronę zestawu (od kierowcy) i do tego do góry nogami

jeśli się mylę- prośba o korektę

Odpowiedz
kwiatu
Zarejestrowani

pytanie mam do Panów: nie działa nawiew , dmuchawa jest sprawna na 100% bo podłączyłem ją bezpośrednio do zasilania i kręciła, bezpiecznik też cały więc wnioskuje że chodzi o rezystor, ale tu pojawiają się wątpliwości bo dmuchawa nie chodzi na całym zakresie obrotów a z tego co czytałem na forum to gdy wysiądzie rezystor będzie kręciła na max a na innych biegach nie, moglibyście coś podpowiedzieć?
pio555 napisał 13-12-2015, 12:45:
Zapraszamy do przywitania się z innymi użytkownikami Pierwszy post zgodnie z regulaminem pkt.4 powinien znajdować się w Powitaniach.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-12-2015, 12:45 przez pio555.)

Odpowiedz
TomaszB
Moderatorzy

Online
(13-12-2015, 12:08)kwiatu napisał(a): pytanie mam do Panów: nie działa nawiew (...)
Rozumiem, że od Pań nie chcesz pomocy ?

Moja nie chodziła wcale jak zdechł regulator.

Odpowiedz
witek100
Zarejestrowani

Kiedy u mnie padł regulator zwany też rezystorem to dmuchawa wchodziła od zera do 4 biegu a dalej obroty nie rosły. Wymiana załatwiła problem na zawsze.

Odpowiedz
krzysztofk
Zarejestrowani

Przy automatycznej klimie(klimatroniku)padnie moduł elektroniczny(potocznie zwany rezystorem)dmchawa nie będzie działać na żadnym biegu.

Scenic II ph II 2007 1,9dCi 131KM 
Diagnostyka komputerowa, mechanika, blacharstwo, lakiernictwo


Odpowiedz
mamiroma4
Jakiś czas temu jadę do pracy... wszystko ok :-) To na nockę, rano odpalam i zawsze miałem ustawiony nawiew na "auto" więc jadę kawałek a tu przednia szyba coraz bardziej paruje. Okazało się, że nie działa nawiew. Powodem był oczywiście rezystor :-) by się do niego dostać demotujemy schowek. Najlepiej by się upewnić ,że chodzi o wymianę rezystora przykładamy jego radiator do masy i wentylator powinien startować na maxa. Tak dokładnie miałem :-) Po wymianie rezystora( koszt 120zł) wszystko wraca do normy ;-)

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi mamiroma4 za ten post post:
  • PRZEMO
konektor
Zarejestrowani

Wątek odgrzewam bo zapodałem manuala o tym gdzie co i jak samemu to wymienić. Tu jest link na forum.

http://www.scenic-forum.pl/Watek-Wymiana...hawy-video

Odpowiedz
urbi23
Zarejestrowani

Witam mam takie pytanie przestał mi działać nawiew w scenic III klimatronic  2009r 1.9 dci . Sprawdzałem bezpieczniki wszystkie są dobre więc postanowiłem wymienić rezystora dmuchawy. Po wymianie rezystora nic to nie dało nadal brak reakcji na wszystkich biegach . w Clipie pokazuje mi błąd dtc912909 obwód silnika wentylatora kabiny. Czy po wymianie rezystora muszę go jakoś zaprogramować na nowo czy ten błąd będzie oznaczał inną awarie  . Pozdrawiam

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości