Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

SCENIC I PH I Brak płynu chłodniczego


pawelli
Zarejestrowani

Tą wskazówką to bym bardzo nie stresował.
Pamietam że w SC I zawsze miałem wskazówkę lekko poniżej połowy, tylko w upalne dni i w korkach była w połowie,
Możesz jeszcze ewentualnie wymienić czujnik temp. który jest w obudownie termostatu - bodjaże sa 2 - nie pamietam który jest od odczytu temp. który podaje na deskę info.

Najważniejsze wymień termostat - i jak się nie znasz to zleć to komuś kto to potrafi robić.

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

Paweli proszę nie wprowadzaj w błąd, ewidentnie ma termostat otwarty na duży obieg i od tego trzeba zacząć.
na termostacie znajduje się jeden czujnik.

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
pawelli
Zarejestrowani

gdzie go wprowadziłem w błąd ?

Cytat: Witam koledzy co może być i gdzie szukać jak dziś okazało się że zbiorniczek płynu chłodniczego jest całkowicie pusty lecz auto się nie grzeje a zauważyłem że w garażu jest drobna kałuża pod autem.

skoro mu cieknie i pisze o tym że widzi skąd:

Cytat: 05-11-2014 09:26:49
Post: #27
Nierozwiązane RE: Brak płynu chłodniczego

Ok koledzy podajcie mi nr katalogowy czy jakiś rodzaj jaki mam zakupić tego termostatu z obudową. Mój model auta to renault scenic 1.9 DTI 2000 rok.

pisałem żeby wymienił termostat - w domyśle kompletny - skoro mu stamtąd cieknie.
Wymieni komplet - i będzie miał spokój

A co do czujników temp. - to u mnie w SC I były 2 czujniki temperatury .... znam ten temat bo walczyłem z wyciekami dość długo, przy okazji były czujniki

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-11-2014, 08:46 przez pawelli.)

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

W takim samym modelu? Silniku? Miałeś dwa czujniki?

Tapatalk :-D

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

dci ma dwa czujniki temperatury. Jeden podaje info na kompa, drugi na licznik. Tak przynajmniej jest w SII ale przecież to te same słupki.

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
mjek
Zarejestrowani

Podepne sie do tematu. Ja mam 1.6e 90km SC 1 ph 1 u mnie również nie widziałem poziomu temperatury w połowie zawsze maks 1/3 lub troszkę nad. Wyciekow nie odnotowalem. Tez mam termostat padniety ?

Wysłane z mojego HTC Desire HD A9191

Fiat Stilo 1.9 JTD
Renault Scenic ph I 1.6
Odpowiedz
Espera
W Fasolowej Coupecie 1,6 8V wskaźnik temperatury stoi w połowie. Tak jak być powinien

Odpowiedz
blazejk
Specjalisci

(07-11-2014, 10:25)mjek napisał(a): Podepne sie do tematu. Ja mam 1.6e 90km SC 1 ph 1 u mnie również nie widziałem poziomu temperatury w połowie zawsze maks 1/3 lub troszkę nad. Wyciekow nie odnotowalem. Tez mam termostat padniety ?

Wysłane z mojego HTC Desire HD A9191

termostat albo zapowietrzony układ

Grand Scenic II - 1,9dCi Confort Expression & Laguna II- 2,2dCi Automat Initiale Paris
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bezsensu" - król Julian
[Obrazek: 1601105.png]
Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

(07-11-2014, 10:10)Oktawiusz napisał(a): dci ma dwa czujniki temperatury. Jeden podaje info na kompa, drugi na licznik. Tak przynajmniej jest w SII ale przecież to te same słupki.
Zgoda, ma dwa ale nie na termostacie Biggrin jeden na termostacie a jeden na chłodnicy

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
pawelli
Zarejestrowani

(07-11-2014, 10:01)Mati napisał(a): W takim samym modelu? Silniku? Miałeś dwa czujniki?

Tapatalk :-D

2,0 8V, SC I , 1999rok (przejściówka pomiędzy ph1 i ph2)
Były 2 czujniki - 1 podawał na deskę a drugi do kompa

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-11-2014, 13:54 przez pawelli.)

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości