Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

SCENIC III Chip 1.4 Tce


TomaszB
Moderatorzy

Wracając do tematu podniesienia mocy, to da się wycisnąć z tego silnika kilka koników więcej, cytat z forum megane.com.pl (za zgodą Przema i oczywiście autora postu):
Pomiar na hamowni wykazał, że 1,4TCe miał 136,7KM i 202,6Nm, czyli prawie 7KM dostałem w gratisie co by potwierdzało opinie innych użytkowników 1,4TCe o większej mocy w tych modelach.
Po kilkukrotnym zestrojeniu i kręceniu na rolkach hamowni finalnie wybrałem 162,2KM i 227,1Nm. Można było zrobić nawet 280Nm, ale ja chciałem, aby wysoki moment siły był dostępny w jak najszerszym przedziale obrotów i jest dostępny w przedziale od 2150 do prawie 5200obr, a nie jak dieselkach przez krótką chwilę i trzeba bieg zmieniać, bo przestaje ciągnąć :-) Ponadto bardzo wysoki moment w krótkim przedziale obrotów może powodować szybsze zużycie elementów silnika, skrzyni itp...(...) Była nawet próba extrim na 173KM więcej nie szło, bo brakło powietrza w turbinie

Odpowiedz
dave101
Zarejestrowani

op 173km to już naprawdę dużo... jak dla mnie.

A masz może link do strony albo info gdzie dłubał tego 1.4 TCe? Ładnie poproszęBiggrin

Aha nie wiesz, czy to był box czy program?

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-11-2014, 12:06 przez dave101.)

Odpowiedz
blazejk
Specjalisci

Takie zmiany w mocy i momencie to tylko program, nie spotkałem się żeby box tyle dawał.

Grand Scenic II - 1,9dCi Confort Expression & Laguna II- 2,2dCi Automat Initiale Paris
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bezsensu" - król Julian
[Obrazek: 1601105.png]
Odpowiedz
TomaszB
Moderatorzy

Zacytuję sam siebie:
(06-11-2014, 14:29)TomaszB napisał(a): (...)Czakramie w Tarnowie i miał też tam zwiększać moc silnika, jak będę wiedział coś konkretnego to napiszę.
tu masz linka do tematu http://megane.com.pl/topic/59017-silnik-...ntry413099

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-11-2014, 23:25 przez bartas.)

Odpowiedz
dave101
Zarejestrowani

op DZIĘKI! Biggrin

Odpowiedz
h4jt
Zarejestrowani

dave101 zawirusowałeś swojego Scenika ? ;-)

Odpowiedz
Maciej Marcinek
Zarejestrowani

gdzie robicie chip silnika bo jestem z szczecina i narazie mam dwie opcje 44tuning lub dynoset w starogardzie gdańskim

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości