Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

OGÓLNE Zasłanianie chłodnicy na zimę


Mati
Zarejestrowani

hmm wedle kresek chyba w połowie Biggrin niech wypowie się ktoś kto mam takie zegary jak u Ciebie

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
PRZEMO
Administratorzy

lekko ponad połowę Biggrin

Jeśli ktoś cię atakuje - milcz nic go tak nie wkurzy jak twój spokój i milczenie.

Cheers Zapraszamy na VIII Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl - 20-22.05.2022 - PLANOWANY
Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

czyli która kreska?

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
PRZEMO
Administratorzy

nie pamiętam Biggrin

Jeśli ktoś cię atakuje - milcz nic go tak nie wkurzy jak twój spokój i milczenie.

Cheers Zapraszamy na VIII Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl - 20-22.05.2022 - PLANOWANY
Odpowiedz
midar
Zarejestrowani

(01-12-2014, 17:46)Mati napisał(a): Sęk w tym, że ja próbowałem to w tamtym roku i nie było żadnych minusów.
Termostat miałem sprawny i to nie zasłania się chłodnicy dosłownie. Tylko wloty powietrza, miałem stosowałem i jak będą duże mrozy nadal tak będe robił.
Zimą bez zasłoniętej chłodnicy jeżdżąc tylko do pracy temp pracy była ok 60st. termostat sprawny i chłodnica zimna, włączone ogrzewanie w samochodzie. Ogrzewanie w samochodzie działa również jak chłodnica czyli zabiera ciepło z silnika.

Zasłaniając wloty powietrza ograniczyłem wlot zmrożonego powietrza na silnik. Wtedy na tym samym dystansie temp pracy nie była 60st tylko 90st Robiąc dłuższą drogę nie ma nic złego termostat się otwiera i zapobiega przegrzaniu więc temperatura jest cały czas optymalna i trzyma ok 90st.
Ważne jest to by nie zasłonić całości przodu, tylko wloty powietrza w zderzaku w S I PH II to stosowałem i uważam za ok.
To że silniki dci słabo się dogrzewają to chyba już wiecie, a w sI phII są grzałki nurnikowe do dodatkowego zagrzania płynu (u mnie chyba nie działają) słaby jest tam dostęp i jeszcze się tym nie zajmowałem ale pomyślę o tym.

Proszę nie pisać co ktoś słyszał, albo co było 20lat temu. Niech wypowie się ktoś kto to stosował, jakie minusy zauważył?
Nazwa tematu to : Zasłanianie chłodnicy na zimę a Ty uciekasz w kierunku zasłaniania jakiś wlotów. Sami pilnujecie trzymania się tematu a tu co? No to się naraziłem.....

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

midar napisał(a):Nazwa tematu to : Zasłanianie chłodnicy na zimę a Ty uciekasz w kierunku zasłaniania jakiś wlotów. Sami pilnujecie trzymania się tematu a tu co? No to się naraziłem.....
przez chłodnicę również jest przepływ powietrza który chłodzi silnik, wkładając coś przed chłodnicę wkładałem głębiej znaczy niżej. Zasłaniając przy tym również wloty które są w zderzaku.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-12-2014, 10:02 przez Mati.)

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
Maniek7
Zarejestrowani

Jeśli chodzi o Chłodnice to uważam że jeśli producent nie zamontował żadnych miejsc tzn. jakiś elementów do mocowania to nie ma potrzeby aby ją zasłaniać chronić,tak samo jak z akumulatorem Biggrin Pytanie o te kreski u mnie jest albow połowie albo o jedną kreskę przekracza.

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

Jeśli chodzi o temperature to był chyba inny wątek.

Smoke Tapatalk Beer

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

Był wątek o temperaturach w 1,9dci http://www.scenic-forum.pl/Watek-OG%C3%9...emperatura
Jeżeli ktoś ma inny, załóżcie proszę odpowiedni w odpowiednim dziale/poddziale

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
Patrys4891
Junior Administratorzy

midar napisał(a):Nazwa tematu to : Zasłanianie chłodnicy na zimę a Ty uciekasz w kierunku zasłaniania jakiś wlotów.
Rozumując w ten sposób, to dyskusję należało by skończyć na jednym poście, w którym było by napisane że nie wolno zasłaniać samej chłodnicy a jedynie otwory wlotowe z przodu.

Thumbup
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości