Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

OGÓLNE Wymiana akumulatora


ko-ma
Zarejestrowani

A ja mam taki patent: zasilacz rezerwowy. Ma toto wbudowany akumulator zelowy 5 Ah, ma kilka gniazdek, i taki specjalny kabelek (z diodą blokującą.
Wpina się toto w gniazdko zapalniczki - i można swobodnie odpiąć i wymienić akumulator - bez utraty ustawień
Oczywiście - opcja dla wygodnickich, wynalazek chyba rodem z Niemiec.

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM / Megane III Coupe Ph1 1,5 dci 90 KM


Scenic II Ph II (+), GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20, Renault Megane Coupe III Ph I
Odpowiedz
Wuja
Zarejestrowani

(23-08-2015, 19:30)anusia149 napisał(a): a jak przyuczyc szyby

obejrzyj i będzie wszystko jasne https://www.youtube.com/watch?v=AC6BvZdvpeM

Odpowiedz
chudy
Zarejestrowani

koledzy nie zakładam nowego tematu bo szkoda miejsca zajmowaćBiggrinpytanko jak sie wyciąga akumulator w scenicu 1?można doładować akumulator bez wyciągania?i jak to się robi? Cheers

Odpowiedz
Patrys4891
Junior Administratorzy

Akumulator masz pod siedzeniem pasażera.
Można ładować bez wyciągania, a koniecznie trzeba go odpiąć od samochodu.

Thumbup
Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi Patrys4891 za ten post post:
  • chudy
RobercikN
Zarejestrowani

W sc I masz takie dwa metalowe jezyczki pod siedzeniem po obydwu stronach i jak je pociagniesz to poddupnik sie uniesie, zdejmujesz plastikowa oslone a pod nia akumulator przytwierdzony obejmą do podlogi. Jak potrzebujesz foto to moge zrobic

Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi RobercikN za ten post post:
  • chudy
ko-ma
Zarejestrowani

I w razie wymiany akumulatora na inny - uważaj na elementy klem wciskane na słupki akumulatora (klemy zaciskowe z pokrętłem).
Dość łatwo je uszkodzić, a dokupić trudniej.

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM / Megane III Coupe Ph1 1,5 dci 90 KM


Scenic II Ph II (+), GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20, Renault Megane Coupe III Ph I
Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi ko-ma za ten post post:
  • chudy
chudy
Zarejestrowani

ok dzięki czyli jest tak jak miałem w picasso

Odpowiedz
drobiazdzek
Zarejestrowani

sluchajcie bo również przymierzam sie do wymiany baterii. mam scenic z 2007. jestem laikiem w tych sprawach wiec pytam czy jest jakiś haczyk  wyjęciu akumulatora czy wystarczy go odłączyć od klem? czy będę musiał zaprogramować te szyby i jesli tak to mógłby ktoś wyjaśnić o co w tym chodzi i jak się to robi. dzieki

Odpowiedz
TomaszB
Moderatorzy

Będziesz musiał zaprogramować na nowo szyby i wpisać kod do radia (jeśli masz oryginalne) wyzeruje Ci się również komputer ( spalanie, śr.prędkość itd.) i przebieg częściowy w liczniku.

Odpowiedz
drobiazdzek
Zarejestrowani

tzn że przebieg bedzie mniejszy czy jak? czy nie ma problemu z zaprogramowaniem szyb?

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości