Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

SCENIC I PH II Dziwne drgania kierownicy


funkoval
Specjalisci

maciej1486 napisał(a):Dziś np. gdy jechałem 120 kierownicy prawie nie dotykałem, a auto jechało prosto i drgań nie było
Jeżeli to wyważenie, to może tak być - stabilny powyżej prędkości krytycznej, która akurat w tym przypadku wynosi 70-80 km/h.

maciej1486 napisał(a):występuje tylko na małych prędkościach i zimnym silniku
a to, tzn. występowanie tylko na zimnym, już może wskazywać na jakieś problemy mechaniczne, rzeczywiście może to być coś z płynem wspomagania.

Odpowiedz
maciej1486
Zarejestrowani

op No właśnie u mnie poduszka silnika jest chyba do wymiany

Odpowiedz
funkoval
Specjalisci

wg mnie poducha nie powinna rzutować w taki sposób. może półoś masz jedną lekko skrzywioną?

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

możliwości drgania to jest temat rzeka...
skupmy się dlaczego na ciepłym nie ma drgania, a na zimnym jest?

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
gregorijw
Zarejestrowani

właśnie, temperatura ma ty duże znaczenie i kieruje na mój tor myślenia co do płynu i pompy. A sprawdz w ten sposób: odpal i nie jedz tylko niech złapie temperaturę i dopiero. albo jeszcze inna opcja. przed ruszeniem na zimnym silniku daj ze 3 obroty kierownicą do końcowych momentów w jedną i drugą stronę i wtedy zobacz. uważam że w tym tkwi problem

Odpowiedz
maciej1486
Zarejestrowani

op A więc tak dziś drgania były bardzo słabe.
Tak jak kolega wyżej pisze po przekręceniu kilka razy kierownicą przed ruszeniem drgań nie ma i albo wtedy płyn się rozgrzewa, albo po prostu dziś się odmieniło bo jest temp na +

Odpowiedz
gregorijw
Zarejestrowani

miałem tak w innym aucie tylko tam sytuacja była złożona: płyn był od nowości (16 lat Biggrin) było go troszkę przy mało no i pompa nie dawała odpowiedniego ciśnienia. i tak gdy płyn był gęsty i zimny trzęsło do momentu kilku ruchów maglem, płyn się rozrzedził i później było OK

Odpowiedz
maciej1486
Zarejestrowani

op U mnie poziom płynu jest ok.
Dziś zakręciłem kierownicą na postoju i usłyszałem taki dziwny stuk od lewego koła. Czas się wybrać do mechanika.

Odpowiedz
blazejk
Specjalisci

To może łożyska/poduszki w kolumnach McPherson ci się kończą?

Grand Scenic II - 1,9dCi Confort Expression & Laguna II- 2,2dCi Automat Initiale Paris
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bezsensu" - król Julian
[Obrazek: 1601105.png]
Odpowiedz
maciej1486
Zarejestrowani

op Tylko, ze to taki stuk w jednym miejscu podczas zakręcenia kierownicą i jak się przysłuchiwałem to tak z dołu.

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości