Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

OGÓLNE Odpowietrzanie układu chłodzenia


Pablo84k
Zarejestrowani

op Mam pytanko. Jak odpowietrzyć układ chłodzenia? Dzisiaj wymieniłem nagrzewnicę na nową, ale na dworze było 3 stopnie i na początku włączył się wiatrak, ale później wpadłem na genialny pomysł i odkręciłem odpowietrznik na termostacie. Płyn był tak gorący, że nie mogłem jej wkręcić i trochę płynu wyleciało. Szybko na Orlena, zalałem petrygo, ale jak pisałem było 3 stopnie i wiatrak się nie załączył. Na dodatek powietrze jest lekko ciepłe.

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

Pablo84k napisał(a):odkręciłem odpowietrznik na termostacie.
całkowicie go odkręciłeś? Mogłeś go tylko popuścić aż będzie syczeć powietrze a później kapać płyn czy delikatnie lecieć Biggrin i zakręcić wtedy i powinno być ok. A dużo Ci wyleciało? i czemu uważasz że się nie odpowietrzył?

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
Pablo84k
Zarejestrowani

op bo leci lekko ciepłe powietrze, a na full odkręcone. Na poprzedniej nagrzewnicy lepiej grzał, tylko wolno się nagrzewała. Nagrzewnicę podłączyłem pod kran i nagrzała się cała, aż nie można było utrzymać. Podejrzewam że wcześniej też silnik był zapowietrzony. Ciepłe powietrze leciało przy 3 kresce na wskaźniku. Jak wyjąłem nagrzewnicę to mało z niej zleciało, ale może tak mi się wydaje. Może jutro ją rozbiorę i zobaczę czy jest drożna, ale dam głowę że tak jest. Tylko nie piszcie o termostacie. Silnik się dobrze nagrzewa, te objawy dobrze znam. A 15 sekund leciało ciurkiem. Jak śrubę wkręcę na 2 obroty to i tak nic nie leci, nawet bombelek, a o tym pisali w książce.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-12-2014, 21:18 przez Pablo84k.)

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

więc odpowietrz jeszcze raz, na ciepłym silniku delikatnie odkręcaj a jak będzie kapać to zakręć i powinno być ok

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
maciej1486
Zarejestrowani

Mi w moich Dieslu na wskaźniku temperatury wskazówka nawet nie nachodzi na żadną kreskę, a już czuć ciepłe powietrze.

Odpowiedz
Pablo84k
Zarejestrowani

op A Diesel się wolniej nagrzewa niż benzyna. Mówiłem że coś nie tak. Ok kładę się spać, jutro rano jadę do pracy, sprawdzę czy wciągnął z wyrównawczego i jak będę wracał i podjadę pod dom to spróbuję go zagrzać, ma być 7 stopni na plusie. Ps. Czy jest jakiś kranik przed nagrzewnicą, czy ciepło zimno steruje jakąś klapką?

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-12-2014, 21:31 przez Pablo84k.)

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

na zimnym silniku odkręć zbiorniczek wyrównawczy jak pociągnie z niego dużo to dolej zakręć i w drogę,
Pablo84k napisał(a):Ps. Czy jest jakiś kranik przed nagrzewnicą, czy ciepło zimno steruje jakąś klapką?
w naszych autach już nie ma takich rzeczy.

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
Patrys4891
Junior Administratorzy

ja u siebie nie bawię się w odpowietrzanie układu.
Jak opróżnię cały układ, to zalewam na max płynu, jadę się przejechać, jak się zagrzeje, to trochę wysokich obrotów zapodaję i większość powietrza wylatuje i w zbiorniczku jest połowę mniej płynu. Po kilku godzinach przeważnie jeszcze trochę płynu ubywa ze zbiorniczka.

Thumbup
Odpowiedz
Pablo84k
Zarejestrowani

op Rano nic nie ubyło w zbiorniczku. Wracając z pracy byłem u mechanika i próbował odpowietrzyć. Teraz mam poczekać aż ostygnie i w razie czego dolać płynu. Ale już wiem że nie jest tak jak powinno być.

Odpowiedz
miro
Moderatorzy

Ja podobnie jak Patryś,też nie bawię się w odpowietrzanie,wymieniałem u siebie płyn w chłodnicy już kilka razy z powodu innych napraw i nigdy nie odpowietrzałem,zawsze było dobrze,więc napewno coś jest nie tak,tylko musimy dojść co? Biggrin

"Ludzie,którzy twierdzą,że czegoś nie da się zrobić, nie powinni przeszkadzać ludziom którzy właśnie to robią."

                                                               
  Cheers Zapraszamy na VI Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl -Sielpia Wielka 14-16 czerwiec 2019 roku
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości